Zaproszenie na koncert w Laskach

ostatnia zmiana: 08.07.2016
 

W niedzielę 10 lipca w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach o godzinie 20.00 odbędzie się koncert dwunastej edycji festiwalu muzycznego „W Krainie Chopina”.
Solistką tego wieczoru będzie niezwykle wszechstronna artystka Joanna Lalek. Klawesynistka i śpiewaczka /mezzosopran/, zajmująca się wieloma stylami muzycznymi. Na kontuarach organów laseckich zasiądzie Jarosław Wróblewski – znany polski organista, dziekan i wykładowca wydziału organów Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego, który zapoczątkuje cykl koncertów organizowanych w ramach naszego festiwalu pt. „Wykładowcy Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie i ich wychowankowie”.
Podczas kolejnych niedziel, po mszy św. wieczornej w krótkich prezentacjach, usłyszymy wychowanków Jarosława Wróblewskiego. Cykl powstał z inicjatywy Festiwalu Muzycznego „W krainie Chopina”, przy współpracy z parafią Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach i Gminą Izabelin. Partnerem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie. 

Wstęp wolny.


Więcej informacji o festiwalu znajdą Państwo na oficjalnej stronie: www.chopinfestiwal.wilkomirski.org.pl

Organizatorzy:
Gmina Izabelin
Centrum Kultury Izabelin
Parafia Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach
Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego

Partner:
Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie 

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010