Zapraszamy na XVII dni kukurydzy

ostatnia zmiana: 21.09.2015
 

Informacja w wersji tekstowej dla osób niedowidzących, korzystających z czytnika:


DRODZY PAŃSTWO!

Komitet Organizacyjny Dni Kukurydzy Województw Mazowieckiego i Łódzkiego oraz Ogólnopolskiej Prezentacji Odmian uprzejmie zaprasza do uczestnictwa w

XVII DNIACH KUKURYDZY - SKRZELEW 2015 

która odbędą się w dniu 4 października 2015 roku w Skrzelewie, gm. Teresin.

Dni Kukurydzy w Skrzelewie stały się największą wystawą tego rodzaju w tym terenie - dorocznym spotkaniem przedstawicieli branży kukurydzianej.

Organizacja Dni Kukurydzy ma swoją tradycję, jak też ukształtowany wizerunek, a szybko rosnąca liczba wystawców i zwiedzających najlepiej świadczy o jej celowości.

W programie uroczystości przewidzieliśmy:

-     godz. 9,00  -  rozpoczęcie imprezy 

zbiór z poletek demonstracyjnych odmian kukurydzy na ziarno i kiszonkę,

-          prezentacja poletek herbicydowych i nawozowych,

-          prezentacja firm branżowych z zakresu produkcji rolniczej,

-          wystawa sprzętu rolniczego

godz. 10,00

-          pokaz użytkowania maszyn rolniczych,

-          kiermasz drzewek owocowych i roślin ozdobnych,

-          wiele atrakcji kulturalno-rozrywkowych,

-          konkursy dla uczestników imprezy z nagrodami.

-          konkurs wiedzy rolniczej dla uczniów szkół rolniczych.

godz. 11,00   -  otwarcie i powitanie gości

godz. 13,00   -   rozstrzygnięcie konkursów – wręczanie pucharów i nagród

około godz. 12,00-12,30 drugi pokaz użytkowania maszyn rolniczych

Współorganizatorami XVII Dni Kukurydzy Województw Mazowieckiego i Łódzkiego oraz Ogólnopolskiej Prezentacji Odmian są: Mazowiecki Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie, Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach, Mazowiecka Izba Rolnicza, Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin Radzików, Urząd Gminy w Teresinie, Zarząd Gminny NSZZ “Solidarność” Rolników Indywidualnych w Teresinie.

Zapraszamy na nasze Dni rolników, firmy współpracujące z rolnictwem, Administrację Rządową – Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wraz ze służbami podległymi, samorząd terytorialny, przedstawicieli Ambasad, organizacje zagraniczne.

Program Święta Kukurydzy zależy od dobrej woli i wkładu nas wszystkich.  Mamy nadzieję, że zechcecie Państwo wesprzeć nasze działania i pomożecie rolnikom uczestniczyć w imprezie, którą popularyzujemy poprzez media ogólnopolskie i lokalne. Równocześnie proponujemy Państwu zamieszczenie informacji o Waszej działalności  w  gazecie okolicznościowej, którą chcemy wydać w nakładzie do 10 tys. sztuk oraz  na  stronie: www.kukurydza.home.pl  (przez cały rok). Wszystkie informacje można również przesłać pocztą elektroniczną do 25  września 2015 r. na adres e-mail:   szymanczak@kukurydza.home.pl                                          

Z wyrazami szacunku

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Tadeusz Szymańczak

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010