XIV Majówka Zaborowska

ostatnia zmiana: 29.05.2017
 

20 maja 2017 r. na terenie Zespołu Szkół Publicznych w Zaborowie już po raz czternasty odbyła się Majówka Zaborowska – impreza integrująca środowisko lokalne. Te coroczne spotkania są doskonałą okazją do poznania szkoły w Zaborowie, zaprezentowania talentów uczniów, zaangażowania nauczycieli, rodziców i zaznajomienia się z partnerami szkoły.

Oficjalnego otwarcia XIV Majówki Zaborowskiej dokonali: Wójt Gminy Leszno Andrzej Cieślak, Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Zaborowie Liliana de Vacqueret i Radna Gminy Leszno Ewa Latoszek. Następnie organizatorzy II Biegu Dzików rozgrywającego się od godz. 10.00 na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego („Dziki Zaborów” i „Dystans Leszno”) wręczyli dyplomy i nagrody dla zwycięzców. Podczas Majówki gościliśmy dzieci z Publicznego Przedszkola w Zaborowie, które w stylowych strojach pięknie wykonały menuet. Wspaniałe występy wokalno-taneczne zaprezentowali również uczniowie naszej szkoły. Na pochwałę zasługują także laureaci szkolnego Konkursu „Mam Talent” – mistrzowie tańca, śpiewu i gry na instrumentach.

Podczas tegorocznej majówki można było wykonać badania lekarskie – mammografię i densytometrię, poznać zasady bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy dzięki strażakom z OSP w Zaborowie oraz wykładowcom i studentom Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, a także sprawdzić swoje umiejętności lepienia z gliny, obcować ze sztuką Elżbiety Ostrowskiej-Łysak, wykonać pamiątkowe zdjęcie w fotobudce, posłuchać muzyki w wykonaniu zespołów „Ballada” i „Sami Swoi”, poszerzyć swoją wiedzę o Kampinoskim Parku Narodowym, nordic walkingu i wspaniale bawić się podczas animacji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się: dmuchana zjeżdżalnia, Bungy Run, konne przejażdżki, malowanie koszulek, wykonywanie świec żelowych, akcje „Podziel się sadzonką”, „Uwolnij książkę”, zajęcia z papieroplastyki  i kąciki dla miłośników książki przygotowane przez nauczycieli i  Publiczną Bibliotekę Gminy Leszno. Pracownicy szkoły zadbali  o przygotowanie potraw z grilla, rodzice – przepysznych ciast.  Frajdą dla prawdziwych łasuchów była możliwość skosztowania domowego chleba ze smalcem i ogórkiem. Natomiast fani sportu mieli okazję obejrzeć zapierający dech w piersiach pokaz karate.

W tych i wielu innych atrakcjach można było wziąć udział dzięki sponsorom Majówki – Wójtowi Gminy Leszno, firmom: Florimex, Helio, Skynet, Rensei – Centrum Edukacyjno-Sportowe, NZOZ Medicor, OSM Łowicz, Sebex, Oscar School, Grupa V 8, Shop Dent, Główny Urząd Statystyczny, Wydawnictwo Arkady oraz Pani Agacie Groń.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tej imprezy i zapraszamy na kolejną Majówkę Zaborowską!

Liliana de Vacqueret


 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010