X Festiwal Muzyczny „W Krainie Chopina”

ostatnia zmiana: 12.09.2014
 

Szanowni Państwo!

W najbliższą niedzielę 14 września, Festiwal Muzyczny „W Krainie Chopina” zagości ponownie w Kościele Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach. Podczas koncertu wystąpi Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej. Zespół, który nawiązuje do wieloletniej i bogatej tradycji uprawiania kameralistyki przez artystów wywodzących się z Filharmonii Warszawskiej, tworzą go czołowi instrumentaliści Filharmonii Narodowej, a wśród nich członkowie byłego zespołu Karola Teutscha. Kierownikiem artystycznym zespołu jest Jan Lewtak - absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec Zenona Brzewskiego i Mirosława Ławrynowicza, laureat konkursów skrzypcowych i nagrody Komitetu ds. Radia i Telewizji, artysta o bogatym dorobku w dziedzinie muzyki kameralnej. Podczas niedzielnego koncertu wystąpi w podwójnej roli dyrygenta i solisty. A w programie znajdą się:
A.Vivaldi - Sinfonia G-dur nr 3, J.S.Bach- Koncert na dwoje skrzypiec d-moll BWV 1043, W.A.Mozart - Divertimento F-dur KV 138, E.Elgar - Serenada e-moll na smyczki op. 20, M.Ravel – Bolero.
Koncert Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej, to jedno z najważniejszych wydarzeń tegorocznej edycji festiwalu.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszam.
Mariusz Dżyga
Dyrektor festiwalu.

Więcej informacji o festiwalu i kolejnych koncertach znajduje się na stronie: www.chopinfestiwal.wilkomirski.org.pl, oraz na facebooku.

NIEDZIELA 14 WRZEŚNIA GODZ. 20.00 LASKI
KOŚCIÓŁ P.W. MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ MEKSYKU
KONCERT
wykonawcy:
Mariusz Dżyga - skrzypce
Jan Lewtak - skrzypce, dyrygent
Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej

Koncert pod patronatem Wójta Gminy Izabelin Witolda Malarowskiego

organizatorzy:
Centrum Kultury Izabelin
Parafia Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach
Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego

dofinansowanie:
STOART
Wstęp wolny. 

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010