Wizyta delegacji młodzieży włoskiej w Gminie Leszno

ostatnia zmiana: 28.09.2015
 

Wizyta delegacji młodzieży włoskiej w Gminie Leszno

 

W dniach 2-8 września 2015r. w naszej Gminie gościliśmy burmistrza bliźniaczej Gminy z Włoch Castelnuovo Parano Renato Rotondo wraz z grupą młodzieży ze szkoły podstawowej oraz  rodziców niektórych z dzieci. Dla gości przygotowaliśmy ciekawy program pobytu tak, aby poznali naszą kulturę, okolice i obyczaje. Zwiedzili między innymi Ośrodek Dydaktyczno – Muzealny Kampinoskiego Parku Narodowego w Granicy, w którym zapoznali się z bogatą fauną i florą środowiska jakie otacza naszą Gminę, Centrum Nauki Kopernik, Pałac Nauki i Kultury, Starówkę Warszawską, Zamek Królewski, Muzeum Kolei Wąskotorowej, Dom narodzin Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, obejrzeli pokaz fontanny multimedialnej na Podzamczu.
Radość dzieciom dał dłuższy pobyt w parku Bajka w Błoniu i całodniowy wyjazd na niesamowitą Farmę Iluzji do Mościsk, gdzie zarówno dzieci jak i dorośli przenieśli się w świat czarów i magii . Młodzież z kółka włoskiego z Zespołu Szkół Publicznych w Lesznie  na integracyjnym ognisku zaprezentowała piękne piosenki w języku włoskim i polskim po czym wspólnie ze swoimi nowymi przyjaciółmi z Włoch spędzili czas na grach zespołowych i zabawach.
Ostatni dzień pobytu w Polsce młodzież wraz z burmistrzem Renato Rotondo i rodzicami oraz Wójt Gminy Leszno Pan Andrzej Cieślak, na zaproszenie Dyrektor Pani Aliny Stryczewskiej, spędzili w Zespole Szkół Publicznych w Lesznie. Zwiedzili naszą szkołę, spotkali się z młodzieżą i nauczycielami, wymienili wzajemnie doświadczenia, odwiedzili niektóre klasy i pracownie a także bibliotekę szkolną. Nasi uczniowie zaprosili dzieci do spędzenia wspólnie zajęć lekcyjnych. Na koniec goście zostali poczęstowani obiadem w stołówce szkolnej.
Pobyt włoskiej młodzieży w naszej Gminie należy już do historii, ale jest to z pewnością początek nowych kontaktów i wspólnych projektów realizowanych przez zaprzyjaźnione Gminy Leszno i Castelnuovo Parano.

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010