W sprawie prawa jazdy wysyłamy SMS…

ostatnia zmiana: 12.04.2012
 

Starostwo PWZ - Urząd Przyjazny Mieszkańcom

             W pierwszych dniach kwietnia br. w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego ruszył system szybkiego powiadamiania interesantów o możliwości odbioru prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego. Mieszkańcy powiatu o terminie odbioru dokumentów powiadamiani są sms-em lub mailem.  

            W czasie składania wniosków dotyczących wydania praw jazdy lub rejestracji pojazdów, pracownicy Wydziału Komunikacji informują o możliwości otrzymania bezpłatnego powiadomienia drogą elektroniczną. Jeśli ktoś chce skorzystać z tej możliwości, wówczas podaje niezbędne dane.

            – Z możliwości tej korzystają zwłaszcza młodzi kierowcy, którzy niecierpliwie oczekują na wydania prawa jazdy. Mimo, że na wydanie tego dokumentu mamy 30 dni, często zdarza się, że prawo jazdy możemy wręczyć już po 2 tygodniach- mówi Wicestarosta Paweł Białecki.- Media elektroniczne są wygodne nie tylko dla mieszkańców powiatu, ułatwiają również pracę w Starostwie. Tą drogą będziemy także powiadamiać o terminach odbioru paszportów, pozwoleń na budowę i innych dokumentów.

            Warto przypomnieć, że od października 2011 r. działa nowy portal internetowy Wydziału Komunikacji i Transportu, dzięki któremu można składać przez Internet wnioski w każdej sprawie, którą zajmuje się wydział. Portal przygotowany został dla osób, które chcą uprościć sobie załatwianie spraw nie wychodząc z domu. Od października w budynku Starostwa działa również bezpłatny Internet bezprzewodowy Wi-Fi.

            Strona BIP Starostwa wyposażona została w specjalne usprawnienia dla ludzi niedowidzących - komunikator głosowy, kontrastowanie. Strona ta została w ub. roku wyróżniona w ogólnopolskim konkursie „Widzialni”, który odbywał się pod patronatem Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka. Starostwo jako „Urząd Przyjazny Mieszkańcom” w przyszłości planuje wprowadzić kolejne elektroniczne usprawnienia.

 

 

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010