Trzy spektakle na raz, czyli koncert z okazji Dnia Kobiet

ostatnia zmiana: 31.03.2017
 

18 marca w Świetlicy w Lesznie zorganizowano niezwykły wieczór poetycko-muzyczny. Wystąpiły dwa zespoły: A MY TACY z udziałem poetki  Barbary Białowąs i zespół Janusza Blecharza, ze spektaklem muzycznym „Baby, ach te baby”.Artystyczne spotkanie otworzyli: Krystyna Ziubińska – Dyrektor Świetlicy w Lesznie, Bożena Sulik – Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Leszno i Lesław Kuczyński – Przewodniczący Rady Gminy Leszno.

Pierwsza część koncertu miała charakter liryczny. Wykonawcy zaprezentowali piosenki i wiersze poświęcone miłości, przedstawiające poszczególne etapy życia kobiety. Utwory muzyczne przeplatane były recytacjami poetki. – Inna jest miłość dziewczęca – świeża, pełna radości i nadziei, jak wiosna, inna miłość kobiety w kwiecie wieku – gorąca i namiętna, jak lato w pełni, a jeszcze inna miłość kobiety dojrzałej – przebaczająca, pełna zrozumienia, refleksji i zamyślenia, jak jesień. Wszystkie rodzaje miłości stanowią sens i treść kobiecego życia, dopełniając się wzajemnie – tłumaczyła poetka Barbara Białowąs. 

Druga część koncertu była bardziej żywiołowa. Artyści wykonali różne piosenki musicalowe, w tym szlagier z repertuaru Eugeniusza Bodo „Całuję twoją dłoń madame”. Następnie panie zostały zaproszone do wspólnej zabawy.

Nie zabrakło także atrakcji kulinarnych – przygotowano istny spektakl wspaniałych ciast wyczarowanych przez panie z Klubu Seniora w Lesznie. Na zakończenie spotkania przewodniczący rady gminy Lesław Kuczyński wręczył wszystkim paniom obecnym na koncercie żółte tulipany.

Koncert z okazji Dnia Kobiet odbył się pod Patronatem Honorowym Wójta Gminy Leszno Andrzeja Cieślaka.

Tekst i fot. MŁ 

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010