Spotkanie w sprawie nowego Posterunku Policji w Lesznie

ostatnia zmiana: 24.12.2018
 

W poniedziałek 17.12.2018 r. z inicjatywy Wójta Gminy Leszno zostało zorganizowane spotkanie w sprawie budowy nowego posterunku Policji
w Lesznie. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Policji, Radni oraz Wójt.

Posterunek ma zacząć działać w 2020 roku. Będzie w nimpracowało piętnastu policjantów na dwie zmiany, do godz. 22.00 lub 23.00 – powiedział zastępca komendanta stołecznego ds. logistyki Włodzimierz Pietroń. Zostanie wyposażony w trzy samochody osobowe i jedną furgonetkę. Wartość budowy wyniesie 3,5 mln złotych – poinformowała naczelnik wydziału Inwestycji Agnieszka Zielińska. 

Rada gminy poprzedniej kadencji oddała Policji dwie działki na tyłach Urzędu Gminy o wartości około 400 000 złotych. Zgodziła się również na dopłacenie do inwestycji 20 proc. jej wartości – przypomniał przewodniczący rady gminy Michał Dominiak. Podczas dyskusji z radnymi Włodzimierz Pietroń zasugerował, że Policja jest skłonna negocjować zapis o dopłacie przez gminę do budowy. 

Wątpliwości wójta Grzegorza Banaszkiewicza oraz radnych obecnej kadencji wzbudził projekt trzydziestometrowej strunobetonowej wieży, która ma stanąć przy posterunku. Przedstawiciele Policji tłumaczyli potrzebę budowy tak wysokiej konstrukcji gęstym zadrzewieniem, ukształtowaniem terenu oraz wysokimi budynkami w okolicy. Przyznali, że maszt, z którego teraz korzystają, jest za niski i niewystarczający.

Trzydziestometrowa wieża radiowo-komunikacyjna ma obsługiwać tylko teren gminy Leszno – mówił Mariusz Gallarda, naczelnik wydziału teleinformatycznego podczas spotkania w Urzędzie Gminy w Lesznie. Podkreślał, że cyfrowy sygnał nie będzie szkodliwy dla zdrowia mieszkańców. Częstotliwość 12 kHz nikomu nie szkodzi, nie jest nawet odczuwalna dla systemów pomiarowych – zapewnił.

Radni dopytywali, czy możliwe jest, że na maszcie zostaną zamontowane urządzenia komercyjne. Zastępca komendanta stołecznego Włodzimierz Pietroń wykluczył taką możliwość – nie będzie zgody na podłączenie innych urządzeń oprócz policyjnych.

Budowa ma się rozpocząć z początkiem nowego roku.

 

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010