Spotkanie autorskie w Bibliotece Publicznej w Lesznie

ostatnia zmiana: 26.10.2018
 

W sobotnie popołudnie, 20 października, zaszczyciła nas swoją obecnością Anna Kamińska, pisarka, dziennikarka i autorka reportaży prasowych, której największą sławę przyniosły głośne książki biograficzne „Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak” i „Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz”.  Pisarka opowiedziała zgromadzonym o okolicznościach powstawania jej książek, procesie gromadzenia materiału informacyjnego, rozmowach z ludźmi, którzy znali jej bohaterów. Anna Kamińska jest również autorką zbioru czternastu prawdziwych historii osób adoptowanych, poszukujących swoich biologicznych rodzin – „Odnalezieni. Prawdziwe historie adoptowanych”. Zapytana o następne swoje książki zdradziła, że będzie to biografia „mężczyzny, który dużo dla nas wszystkich zrobił”. Pozostaje nam tylko cierpliwie czekać. Spotkanie z naszym Gościem możliwe było dzięki dofinansowaniu Instytutu Książki w ramach działającego aktywnie od 2014 r. w lesznowskiej bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki.

Mirka Dymek

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010