Rodzinna gra terenowa „Partyzanckim szlakiem”

ostatnia zmiana: 20.10.2017
 

W sobotę 7 października po raz trzeci odbyła się  rodzinna gra terenowa „Partyzanckim szlakiem”, zorganizowana przez Fundację Promocji Rekreacji „KIM” i Zespół Sportowo-Rekreacyjny w Lesznie, pod Patronatem Wójta Gminy Leszno Andrzeja Cieślaka. Partnerami imprezy był Środowiskowy Dom Samopomocy w Łubcu i Świetlica w Łubcu. Uczestniczyło w niej osiem zespołów, które doskonale poradziły sobie z takimi zadaniami, jak opatrzenie rannego powstańca, atak na nieprzyjaciela, czy zaszyfrowanie meldunku Grupy AK Kampinos. Tym razem uczestnicy mieli okazję poznać nie tylko historię Niepodległej Rzeczypospolitej Kampinoskiej, ale również zapoznać się z przebiegiem bitwy pod Grabiną z września 1939 r. Na zakończenie każdy z zespołów wydał gazetę powstańczą. Harcerze rozpalili ognisko, przy którym można było upiec kiełbaskę czy po prostu popatrzeć na ogień. Czekała na nas również pyszna żołnierska zupa.

Wszystkie zespoły otrzymały nagrody za wiedzę i zaangażowanie.

Dziękujemy za pomoc w organizacji harcerzom z 63 KDH-y Husaria im. bł. Ks. J. Stanka SAC, Pani Iwonie Zielak za udostępnienie obiektu i gorącą zupę oraz Pani Stanisławie Rzymce za opaski biało-czerwone i kiełbaskę z ogniska.

Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010