Relacja z XIII Majówki Zaborowskiej

ostatnia zmiana: 21.06.2016
 

11 czerwca na terenie Zespołu Szkół Publicznych w Zaborowie już po raz 13. odbyła się Majówka Zaborowska – impreza integrująca środowisko lokalne. Te coroczne spotkania są doskonałą okazją do poznania szkoły w Zaborowie, zaprezentowania talentów uczniów, zaangażowania nauczycieli, rodziców i poznania partnerów szkoły.

Podczas Majówki można było wziąć udział w akcjach „Uwolnij książkę” i „Podziel się sadzonką”, wykonać badania lekarskie – poziomu cukru, poziomu hemoglobiny i ciśnienia, poznać zasady udzielania pierwszej pomocy dzięki OSP w Zaborowie, obejrzeć ciekawe doświadczenia chemiczne, obcować ze sztuką p. Elżbiety Ostrowskiej-Łysak i p. Pauliny Burzyckiej, obejrzeć wystawę prac uczennic z naszej szkoły – Aleksandry Skalskiej i Moniki Majcher, posłuchać muzyki w wykonaniu zespołów Wiola&David, Ballada, Sami Swoi, poszerzyć swoją wiedzę o Kampinoskim Parku Narodowym, Nordic Walkingu, zagłosować na Podwórko Nivea, poznać tajniki działania aloesu przy stoisku Forever oraz moc kosmetyków Souver i wspaniale bawić się podczas animacji.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchana zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, konne przejażdżki, malowanie koszulek i toreb, wspólne tworzenie własnej książki, zajęcia z papieroplastyki i kąciki dla miłośników książki. Pracownicy szkoły zadbali o przygotowanie potraw z grilla, a rodzice – przepysznych ciast. Frajdą dla prawdziwych łasuchów była możliwość skosztowania domowego chleba ze smalcem i ogórkiem. Fani sportu mieli okazję obejrzeć wspaniały Bieg Dzików zorganizowany przez grupę Dziki Zaborów oraz zapierający dech w piersiach pokaz karate. W tych i wielu innych atrakcjach można było wziąć udział dzięki Wójtowi Gminy Leszno, Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Zaborowie, firmom: Florimex, Helio, Skynet, Klub Karate Rensei Dojo, NZOZ Medicor , GoldFoam, Nieruchomości Marcin Burakowski, Grekop, Graweruj.pl, PPHU Janusz Pytlakowski, OSM Łowicz, Sebex, Gabinet Odnowy Biologicznej Gatamax, Biuro Kredytowe Ca Express w Lesznie i Agencja Bankowa Monetia. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tej imprezy i zapraszamy na kolejną Majówkę Zaborowską!

fot. M. Łada, M. Dymek

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010