Relacja z turnieju „MAZOVIA CUP 2018”

ostatnia zmiana: 02.05.2018
 

21 kwietnia na boisku Zespołu Sportowo-Rekreacyjnego w Lesznie odbył się turniej piłkarski dzieci z klas 1–3 szkół podstawowych „MAZOVIA CUP 2018” pod patronatem Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza i Wójta Gminy Leszno Andrzeja Cieślaka.

Turniej rozegrano przy pięknej słonecznej pogodzie. Wzięło w nim udział 7 drużyn z gmin: Podkowa Leśna, Błonie, Milanówek, Brwinów, Michałowice i dwie drużyny Leszna. Rozgrywki prowadzono systemem „każdy z każdym”. Po zaciętej sportowej walce zwyciężyła drużyna z gm. Michałowice, drugie miejsce zajęła drużyna z Brwinowa, a trzecie drużyna z Leszna. Następne miejsca zajęli piłkarze z Milanówka (miejsce 4), z Zaborowa (miejsce 5) oraz z Błonia i Podkowy Leśnej (ex aequo, miejsce 6).

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Wiktor Kowalczyk z Leszna, a najlepszym bramkarzem turnieju Wiktor Bindas z gm. Michałowice.

Za pomoc w organizacji turnieju podziękowano: Łukaszowi Trawińskiemu- licencjonowanemu sędziemu PZPN i Grzegorzowi Gładyszowi doświadczonemu trenerowi piłki nożnej oraz pracownikom Urzędu Gminy Leszno, Zespołu Sportowo Rekreacyjnego i  wolontariuszom.

Turniej zakończył się dekoracją zawodników, którym wręczono puchary, medale i nagrody rzeczowe. Wszyscy otrzymali także słodką niespodziankę. Nagrody wręczali: Wójt Gminy Leszno Andrzej Cieślak, Edyta Przybysławska Dyrektor ZSR w Lesznie i organizator turnieju, Beata Waluk Naczelnik Wydziału Oświaty Gminy Błonie i Artur Niedziński koordynator sportu z Podkowy Leśnej. W uroczystości uczestniczyła także Stypendystka Gminy Leszno Wiktoria Wisnowska, która wcześniej rozwijała swoje umiejętności sportowe pod okiem trenera Grzegorza Gładysza. Obecnie gra w kadrze piłkarskiej Mazowsza. – Jest to doskonały przykład, jak można dzięki pracy i sportowemu talentowi osiągnąć sukces, trzeba tylko dużo trenować - mówił Wójt Andrzej Cieślak, który gratulował wszystkim zawodnikom dobrej sportowej postawy.

Tekst i fot. MŁ.

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010