LEGALNE GRAFFITI W LESZNIE - RELACJA

ostatnia zmiana: 15.10.2015
 

MUR’em ALL!

Biblioteka Gimnazjum ZSP w Lesznie we współpracy z Zespołem Sportowo-Rekreacyjnym i pod patronatem Wójta Gminy Leszno, zorganizowała w 10 października LEGALNE GRAFFITI W LESZNIE – MUR’em ALL!, czyli wspólne malowanie na murze przy hali sportowej.

Do akcji artystycznej zgłosili się gimnazjaliści z klas pierwszych, drugich i trzecich, absolwenci gimnazjum z grupy OFF ART i nie tylko, lesznowska grupa Mali Twórcy, a także dorośli artyści, z dziećmi i bez. W pięknym słońcu (i bardzo silnym wietrze), przy muzyce, wielkoformatowi artyści plenerowi realizowali zaplanowane projekty, korzystając z farb własnych oraz zakupionych ze środków Urzędu Gminy Leszno.

Atmosfera była wspaniała. Wszyscy uczestnicy tworzyli wielką twórczą rodzinę, pomagając sobie, inspirując się i wspierając. W międzyczasie można było posilić się chlebem ze smalcem i ogórkami, ogrzać przy kawie i herbacie, spróbować pysznego ciasta.

Po kilku godzinach rzetelnej pracy (działaliśmy od 12.00 do 17.00), uzyskaliśmy wielobarwny efekt, wspólne dzieło, złożone z czterdziestu trzech elementów o długości przeszło siedemdziesięciu metrów. Mur, który do tej pory straszył i odpychał teraz mieni się kolorami w jesiennym mroku. W imieniu własnym, współorganizatorki pani Edyty Przybysławskiej i wszystkich twórców zapraszam do oglądania tej plenerowej galerii. Wstęp wolny!

Realizacja projektu była możliwa dzięki finansowemu wsparciu Wójta Gminy Leszno, pana Andrzeja Cieślaka, dzięki entuzjazmowi pani Edyty Przybysławskiej, życzliwości pani Beaty Brzozowskiej, Beaty Chełmińskiej i pana Marcina Brzozowskiego, pomocy merytorycznej Jakuba Toporka i wsparciu technicznemu ze strony Kamila Strawińskiego. A także, czy raczej: przede wszystkim! Dzięki ogromnemu zapałowi utalentowanych artystów. Dziękujemy! I miejmy nadzieję, że to nie ostatnia nasza wspólna akcja. 

 

Ewa Skórska, 
Gimnazjum w Lesznie 


Relacja zdjęciowa z wydarzenia:
Poniżej prezentujemy wszystkie murale namalowanie przez uczestników akcji:

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010