Relacja z Ferii 2014 w Gminie Leszno

ostatnia zmiana: 04.03.2014
 

F E R I E  2 0 1 4   W  G M I N I E  L E S Z N O

Tegoroczne ferie zimowe pod  hasłem „ w zdrowym ciele zdrowy duch” rozpoczęliśmy I maratonem zumby fitnes, który wprowadził  nas w cykl zajęć sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych.

Wiosenna aura bardzo sprzyjała powiatowym atrakcjom w Gościńcu-Julinek. Dla dzieci, które były tam po raz pierwszy,  była to niewątpliwa okazja obcowania z przyrodą i zwierzętami. Planowane sanie zastąpiła przejażdżka wozami po Puszczy Kampinoskiej. Potem było zwiedzanie stajni i możliwość nabycia podstawowych umiejętności z zakresu jazdy konnej. Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w warsztatach garncarskich.Pod okiem instruktorów każde dziecko mogło z bryły gliny utoczyć naczynie, które potem mogło zabrać do domu.

Skorzystaliśmy również z oferty  Centrum Kultury w Błoniu i setka dzieci wybrała się na film pt. „Lego przygoda”.

W zimowym teatrze, w Świetlicy w Lesznie,  gościliśmy artystów z Krakowa z przedstawieniem pt.”Pomarańczowa pantera”. Pełna sala dzieci uczestniczących w akcji „Ferie” oraz przedszkolaków z gminnych przedszkoli obejrzała humorystyczną bajkę o nauce wytrwałości i konsekwentnym dążeniu do celu.

Doskonałym uzupełnieniem naszej feryjnej oferty były czterokrotne wyjazdy na lodowisko do Sochaczewa oraz rozgrywki sportowe w Hali Sportowej w Lesznie i w Zaborowie. Tor przeszkód   dla różnych grup wiekowych, turnieje tenisa stołowego i siatkówki, były dobrą ofertą dla starszej młodzieży szkolnej. Sportowe zmagania pozwoliły wyłonić laureatów złotych, srebrnych i brązowych medali. Dla pozostałych były słodkie nagrody pocieszenia i duzo dobrej zabawy choćby w roli kibica.

W ostatnim dniu ferii zimowych, ognisko z pieczeniem kiełbasek na terenie Ośrodka Samopomocy w Łubcu i zabawy przy muzyce, by ły integracyjnym  doświadczeniem dzieci i młodzieży ze świetlic gminnych.

Zapraszamy wszystkich na  wakacyjne wyjazdy, rozgrywki sportowe i inne atrakcje, które  planujemy w akcji „Lato 2014”.

Za pomoc w organizacji feryjnych imprez dziękujemy:

- Staroście  PWZ – Panu Janowi Żychlińskiemu,

- Wójtowi  Gminy Leszno – Panu Andrzejowi Cieślakowi,

- Dyrekcji Ośrodka Samopomocy w Łubcu.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z Ferii 2014 w Gminie Leszno, poznajecie swoje dzieciaki? Zapraszamy do oglądania:)

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010