Relacja z akcji LATO 2015

ostatnia zmiana: 05.08.2015
 

W tegorocznej akcji letniej preferowaliśmy formy aktywnego wypoczynku i ciekawe propozycje spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej. W ciągu czterech tygodni akcji odbyło się kilkanaście wyjazdów m. in. na basen, do kina, kręgielni, salonu gier i zabaw, parku linowego i na pole mini golfa w Julinku,

Tradycyjnie jak co roku zorganizowaliśmy spotkanie z żywym teatrem z Krakowa. Dzieci uczestniczące w akcji oraz dzieci z Akademii Sosnowej i Twórczego Przedszkolaka obejrzały bajkę pt. „Grzecznie i bezpiecznie” pokazującą jak zachować się na ulicy, podwórku, na wycieczkach i wakacjach, co natychmiast wdrożyliśmy w następnym dniu wakacyjnego wyjazdu.

Dla amatorów kina mieliśmy propozycję filmów pt. „Kopciuszek” i „W głowie się nie mieści” w kinie w Pałacu Kultury i Nauki. Dodatkowo skorzystaliśmy z możliwości zwiedzenia kinoteki i poznania tajników projekcji filmów.

Miłośnikom przyrody i rowerowych wycieczek zaproponowaliśmy odwiedzenie ścieżek rowerowych KPN-u z przewodnikiem. Miejscem docelowym pierwszego rajdu rowerowego było Zamczysko, a drugiego Leśnictwo Rózin.

Dla wysportowanych i odważnych propozycja spływu kajakowego rzeką Bzurą była nie lada gratką. Pod okiem ratowników odbył się dwugodzinny spływ w pięknych okolicach Puszczy Kampinoskiej. Pobyt w Motoprzystani Plecewice zakończyliśmy ogniskiem z pieczeniem kiełbasek i zabawami na tamtejszym placu zabaw.

Kolejka Retro w Sochaczewie zawsze ma wielu zwolenników wśród uczestników akcji letniej. Z radością przemierzaliśmy malownicze pola historyczną kolejką, wysłuchaliśmy legend o mieszkańcach puszczy i informacji o miejscach i obiektach na trasie przejazdu. W trakcie podróży czekało na nas ognisko w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach.

Skorzystaliśmy również z oferty edukacyjnej Muzeum w Łowiczu. Lekcja muzealna, zwiedzanie skansenu i warsztaty twórcze z wycinanki łowickiej przybliżyły dzieciom i młodzieży zwyczaje, obrzędy i tradycje wsi łowickiej. Poznaliśmy kulturowe dziedzictwo tego regionu wyrażające się autentycznymi strojami, rękodziełem artystycznym i ludowym.

Akcję letnią zakończyliśmy w Julinku. Uciechy na placu zabaw, malowanie buziek, zjeżdżalnia wodna i dmuchańce oraz lody w miejscowej kawiarence dla wszystkich uczestników były miłym wakacyjnym akcentem.

Wśród rekreacyjnych wyjazdów wakacyjnych, odbyliśmy również podróż w czasie – „ocalić od zapomnienia” – do Muzeum Powstania Warszawskiego. W przededniu 71 rocznicy wybuchu powstania przybliżyliśmy dzieciom i młodzieży historyczne wydarzenia, których bohaterami byli również ich rówieśnicy.

Realizacja programu wakacyjnego:

- Świetlice w Lesznie, Czarnowie, Łubcu i Zaborowie.

- Ośrodek Sportowo - Rekreacyjny w Lesznie.

 

Krystyna Ziubińska,

Dyrektor Świetlicy w Lesznie

 

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010