Rodzinna gra terenowa "Partyzanckim szlakiem" - relacja

ostatnia zmiana: 20.10.2015
 

Gra terenowa " Partyzanckim szlakiem"


W ramach imprezy „Cross z historią w tle” Fundacja Promocji Rekreacji „KIM” przeprowadziła rodzinną grę terenową „Partyzanckim szlakiem”.  Głównym celem imprezy było upamiętnienie bohaterstwa żołnierzy Grupy AK Kampinos, ale również promocja rekreacji na świeżym powietrzu i zachęcenie rodzin do wspólnego spędzania wolnego czasu. Zespoły nie rywalizowały ze sobą, ale na ochotników czekało zadanie – zabawa językowa, za którą można było otrzymać nagrodę.

Do udziału w grze zgłosiło się siedem zespołów rodzinnych. Uczestnicy mieli zadanie odnalezienia na trasie wyznaczonej przez Kampinoski Park Narodowy sześciu punktów kontrolnych. Każdy z punktów poświęcony był innemu zagadnieniu związanemu z historią Grupy Kampinos i Powstania Warszawskiego. W każdym z nich na uczestników czekało zadanie, skierowane przede wszystkim do dzieci. Dzięki temu dowiedziały się one, kim były łączniczki, jak wyglądało wyposażenie Zawiszaka i żołnierza, jak działała Harcerska Poczta Polowa i dlaczego nie można ruszać niewypałów.  Młodzi uczestnicy gry mieli okazję również wcielić w rolę sanitariuszy i nauczyć bandażować postrzelonego partyzanta (pod postacią brata lub siostry). Dzięki zajęciom z mapą i kompasem można było poznać miejsca najważniejszych bitew stoczonych przez żołnierzy Grupy Kampinos i nauczyć się wyznaczać azymut.

Wszystkie zespoły znakomicie poradziły sobie z zadaniami. Na mecie na uczestników gry czekały drobne pamiątki, związane z Powstaniem Warszawskim.

 

Eliza Chodorowska, Fundacja Promocji Rekreacji „KIM”
 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010