Puchar Davisa

ostatnia zmiana: 25.09.2013
 

Występ dzieci z KS „Tennis Life” podczas Pucharu Davisa !

W ubiegłym tygodniu miało miejsce wydarzenie bez precedensu w historii polskiego tenisa. Polska reprezentacja stanęła przed szansą awansu do grupy światowej Pucharu Davisa. Puchar Davisa to niezwykle prestiżowe, coroczne drużynowe rozgrywki sportowe na świecie, w grupie światowej gra 16 najlepszych drużyn z całego globu. Przeciwnikiem naszej drużyny był zespół Australii z byłym zwycięzcą Wimbledonu i US Open Lleytonem Hewittem na czele. Tradycją rozgrywanych w Polsce pojedynków jest pokaz programu Tenis10, w którym biorą udział dzieci z miast goszczących rozgrywki. Tak było w Łodzi, Wrocławiu czy Zielonej Górze.

Tym razem to my zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w pokazie, który odbył się na warszawskim Torwarze. Towarzyszyły nam dzieci z trzech prężnie działających warszawskich klubów: UKS "Sportteam", ST "TieBreak” i WTS "Deski". Polski Związek Tenisowy po raz kolejny docenił zaangażowanie w promocję programu Tenis10 i jakość szkolenia dzieci przez Klub Sportowy „Tennis Life” z Brwinowa.

W pokazie, który odbył się przed sobotnim meczem deblowym, wzięło udział ośmioro wyróżniających się dzieci z naszego klubu. Występ na korcie centralnym podczas meczu Pucharu Davisa był dla nich nagrodą za udane występy w tegorocznej Talentiadzie, meczu międzypaństwowym Polska / Słowacja, towarzyskich meczach międzyklubowych czy lidze Tenis10 Mazovia Cup. Laura Stypuła, Karolina Grzeszczuk, Kinga Ziółkowska, Karolina Zalewska, Damian Lewandowski, Dominik Mińkowski, Kacper Tukiendorf i Wiktor Wysmyk to dzieci z Brwinowa, Podkowy Leśnej, Nowej Wsi, Leszna, Grodziska Mazowieckiego i Błonia. Podczas pokazu mieliśmy okazję pograć z Łukaszem Kubotem i Michałem Przysiężnym, nasze dzieci zaprezentowały się świetnie, i jak widać na załączonych zdjęciach doskonale się na Torwarze bawiły.

Po pokazie Tenis10 cała nasza ekipa otrzymała wejściówki na mecz deblowy, który, jak się później okazało, był jedynym wygranym przez Polaków pojedynkiem. Nasza reprezentacja osłabiona brakiem kontuzjowanego Jerzego Janowicza nie dała rady bardziej doświadczonym i utytułowanym Australijczykom.

Mimo to dla naszych dzieci była to fantastyczna przygoda, większość z nich po raz pierwszy była na imprezie sportowej tej rangi. Wszyscy z całych sił dopingowali naszych zawodników, a po zakończonym meczu zdobyli autografy polskich gwiazd tenisa. Mamy cichą nadzieję, że może za kilkanaście lat któreś z tych dzieci zagra w reprezentacji Polski podczas meczu Pucharu Davisa czy Pucharu Federacji (drużynowych rozgrywek kobiet).

GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                                                                                         Waldemar Cecuła

                                                                                                                                                         prezes KS „Tennis Life”

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010