Powitanie wiosny w Łubcu

ostatnia zmiana: 07.04.2016
 

W sobotę 2 kwietnia w Łubcu odbyła się plenerowa impreza „Witamy wiosnę” pod patronatem wójta gminy Leszno pana Andrzeja Cieślaka. Piękna pogoda przyciągnęła mnóstwo osób spragnionych słońca.

Prezes Fundacji KiM rozpoczął krótką rozgrzewką z kijami i instruktażem, a pracownik KPN opowiedział w kilku zdaniach historię powstania puszczy i zapoznał uczestników z regulaminem parku. Ruszyliśmy w 10-kilometrową trasę w kierunku Roztoki. Każdy szedł swoim tempem, podziwiając różnorodność terenu w towarzystwie ptasich treli. Dzieci miały najwięcej siły i wymyślały dodatkowe zabawy w berka i chowanego. Robiąc pętlę, wróciliśmy do Środowiskowego Domu Samopomocy, gdzie dzięki gościnności pani kierownik Iwony Zielak mieliśmy przygotowane ognisko z kiełbaskami, słodyczami i napojami. Część grupy nordik walking poszła dalej, a reszta została, aby wybudować własna budkę lęgową. Dotarły też kolejne rodziny i pod czujnym okiem instruktorów z KiM budowaliśmy domki dla ptaków. W rekordowym czasie powstała budka zbudowana przez pana Jacka Stacha. Zawisła w Zespole Sportowo Rekreacyjnym w Lesznie. Czekamy na gości!

W sumie powstało kilkanaście budek dla sikorek bogatek i wszystkich mniejszych ptaszków. Po ciężkiej pracy mogliśmy spróbować pysznego orzechowego ciasta, które upiekła pani Eliza Chodorowska. Impreza była fantastyczna, wszyscy uczestnicy pytali, kiedy będzie następna.  Cieszymy się, że nasz pomysł się spodobał! Powtórzymy z pewnością.

Edyta Przybysławska, ZSR


Budka lęgowa zawieszona na terenie Zespołu Sportowo-Rekreacyjnego:


 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010