Podpisanie umowy partnerskiej

ostatnia zmiana: 30.09.2013
 

Podpisanie umowy bliźniaczej między Gminą Leszno a Gminą Castelnuovo Parano

W dniach 5 - 9 września br. gościliśmy w naszej gminie delegację przedstawicieli włoskiej Gminy Castelnuovo Parano, reprezentowanej przez burmistrza Renato Rotondo, z którą Gmina Leszno nawiązała współpracę. Podczas pierwszej wizyty, która miała miejsce w grudniu 2011 roku, został podpisany list intencyjny, w którym obie gminy uznały za niezbędne stworzenie warunków do podjęcia współpracy kulturalnej, gospodarczej, oświatowej i promowania działań ułatwiających rozwój kontaktów handlowych. Kolejnym krokiem dotyczącym kontynuowania współpracy Gminy Leszno z Gminą Castelnuovo Parano było podpisanie w dniu 6 września br. umowy bliźniaczej. Uroczystość odbyła się w Świetlicy w Lesznie, a udział w niej wzięli: Burmistrz Gminy Castelnuovo Parano Renato Rotondo, Burmistrz Gminy Coreno Ausonio Domenico Corte, Pan Giuseppe Rotondo przedsiębiorca, Pani Jolanta Stępniak Członek Zarządu Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Pan Zenon Reszka Burmistrz Miasta i Gminy Błonie, Pan Andrzej Cieślak Wójt Gminy Leszno, Pan Grzegorz Banaszkiewicz Zastępca Wójta Gminy Leszno, Pani Barbara Koza Przewodnicząca Rady Gminy Leszno, Radni oraz Sołtysi i mieszkańcy. Po powitaniu gości przez Wójta Andrzeja Cieślaka głos zabrał Burmistrz Renato Rotondo, który w swoim przemówieniu wyraził nadzieję na owocną współpracę. Następnie Przewodnicząca Rady Pani Barbara Koza odczytała uchwałę upoważniająca Wójta do podpisania umowy o współpracy. Kulminacyjnym punktem uroczystości było złożenie podpisów przez przedstawicieli obu gmin pod umową bliźniaczą, w której obie gminy zobowiązały się m.in. do utrzymywania stałych więzi oraz działania w rozwijaniu wspólnych projektów, promujących wymianę kulturalną, optymalizację usług dla obywateli i przedsiębiorców, lokalny zrównoważony rozwój, wzrost edukacji i zatrudnienia w szczególności ludzi młodych. Po uroczystym podpisaniu umowy partnerskiej odbyła się część artystyczna. Została ona przygotowana przez lesznowski chór „Ballada” i młodzieżowy zespół Dynamic ze Świetlicy w Lesznie, którzy zaprezentowali obok znanych polskich utworów również włoskie przeboje. Mamy nadzieję, że nawiązanie współpracy w włoską gminą już niebawem przyniesie konkretne i wymierne efekty.

GALERIA ZDJĘĆ

UMOWA

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010