Odjazdowy Bibliotekarz - relacja

ostatnia zmiana: 09.06.2016
 

4 czerwca grupa pasjonatów książki i rowerowego szaleństwa spotkała się na Rajdzie rowerowym „Czytamy w puszczy”, który odbywał się pod patronatem Wójta Gminy Leszno.

Przejechaliśmy 20 km, polem i lasem, zwiedziliśmy 2 biblioteki, promowaliśmy wszystkie 4 – gimnazjalną i gminną w Lesznie oraz dwie filie w Czarnowie i Zaborowie. Leżąc na trawie słuchaliśmy czytanych z pasją przez Panią Ewę Skórską i Panią Mirkę Dymek fragmentów „Większego kawałka świata” Joanny Chmielewskiej i „Bajek” Jana Sztaudyngera.

W bibliotece w Czarnowie, która świętuje w tym roku swoje 60-lecie istnienia mogliśmy wypożyczyć książkę i posilić się słodką bułką i napojami. Najmłodsza czytająca uczestniczka rajdu, 7-letnia Zosia, wypożyczyła „Franciszka po uszy zakochanego”, który okazał się hitem, podczas wspólnego czytania na trawie w sąsiedztwie biblioteki zaborowskiej.

Podczas przystanku w Zaborowie zwiedziliśmy również pomieszczenia, w których  w 1943 roku znajdował się posterunek Schutzpolizei. O szczegółach dotyczących tragicznej historii tego miejsca można przeczytać na stronie http://www.akkampinos.pl/historia-1.html

Wszyscy uczestnicy brali udział w darmowym losowaniu  atrakcyjnych nagród ufundowanych przez Pana Andrzeja  Cieślaka Wójta Gminy Leszno i Pana Jana Żychlińskiego Starostę Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Każdy uczestnik mógł również wybrać książkę z koszyka bibliotecznego przygotowanego przez Bibliotekę Gminną.

Na zakończenie Dyrektor Świetlicy Kaja Kata zaprosiła nas na ognisko przy Świetlicy w Zaborowie, gdzie mogliśmy upiec kiełbaski  i posilić się po kilkugodzinnej eskapadzie. Był to pierwszy, historyczny Odjazdowy Bibliotekarz w naszej gminie, zdaniem uczestników udany. Pomysłodawcą i głównym organizatorem była Pani Ewa Skórska z biblioteki Gimnazjum w Lesznie, przy współpracy z Biblioteką Gminną w Lesznie, Zespołem Sportowo-Rekreacyjnym w Lesznie i Świetlicą w Zaborowie.

Wszystkim uczestnikom i sponsorom serdecznie dziękujemy i zapraszamy już za rok!

Edyta Przybysławska 

Dyrektor Zespołu Sportowo-Rekreacyjnego

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ Z WYDARZENIA!

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010