Motoserce 2016 w gminie Leszno - relacja

ostatnia zmiana: 12.07.2016
 

W weekend 18-19 czerwca pod patronatem Wójta Gminy Leszno odbyła się impreza, w ramach Akcji Motoserce, podczas której promowano ideę krwiodawstwa.

Każda z osób, które oddały krew dostała pamiątkowy dyplom, pakiet czekolady oraz dodatkowy duży pakiet od organizatora. Uczestnicy mogli skorzystać z bezpłatnych badań wzroku (przebadano 78 osób) i odebrać kupon rabatowy do optyka na szkła korekcyjne i oprawki, zmierzyć ciśnienie i skonsultować się z przedstawicielami Fundacji Udaru Mózgu – 117 osób zostało przebadanych pod kątem prawdopodobieństwa wystąpienia udaru. Dodatkowo fundacja opowiedziała o objawach tej niebezpiecznej przypadłości, które nie zawsze są właściwie interpretowane. Fundacja DKMS rejestrowała potencjalnych dawców szpiku, liczba zarejestrowanych wyniosła 17 osób.

W sobotę odbyły się koncerty zespołów Metka i Live Support System. Można było być też świadkiem pokazu ratownictwa drogowego z wykorzystaniem sprzętu hydraulicznego do uwalniania osób uwięzionych. Pokaz przedstawiła Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Zaborowa. Zgromadził on sporą widownię - szczególnie podobał się dzieciom, które mogły zobaczyć jak strażacy odcinają poszczególne elementy poszycia samochodu, wybijają szyby, rozbierają auto na części. Demonstracja wzbogacona została o udział Karetki pogotowia i ratowników medycznych. 

Wśród wielu atrakcji znalazły się wystawa królików, pokazy sztuk walki oraz strzelectwa (poprowadzony przez żołnierzy z jednostki  Strzelec). Uczestnicy mogli wziąć udział w konkursach: przeciągania liny, na prawidłowy przejazd przez rozstawione miasteczko ruchu drogowego. Dla dzieci zorganizowano konkurs rysunkowy z nagrodami – zwycięzcy dostali pamiątkowe puchary i pakiety nagród. Jedną z głównych nagród dla dzieci był rower marki Kross. Wszyscy uczestnicy konkursów - zarówno dzieci jak i dorośli dostawali pakiety prezentów - bidony, breloki, smycze, kubki, notesy, długopisy, lalki, misie i wiele, wiele innych cennych nagród, których rozdano około 200 sztuk. Serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu.

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010