Mazovia 2015 - Taneczny Festiwal Przedszkolaków

ostatnia zmiana: 03.06.2015
 

Mazovia 2015 – Taneczny Festiwal Przedszkolaków

9 maja w sali widowiskowej Błońskiego Centrum Kultury odbyła się IX edycja Tanecznego Festiwalu Przedszkolaków „Tańczę więc jestem”. Imprezę, jak co roku organizowało Publiczne Przedszkole nr 5 w Radzikowie, przy współudziale Stowarzyszenia Mazovia. Głównym motywem przewodnim imprezy były tańce latynoamerykańskie. W konkursie wzięły udział przedszkola z: Bieniewic, Błonia, Brwinowa, Michałowic, Milanówka, Nowej Wsi, Nadarzyna, Otrębus, Podkowy Leśnej oraz Zaborowa Nad przebiegiem imprezy czuwała pani Lucyna Kamińska – Dyrektor Publicznego Przedszkola w Radzikowie, natomiast prowadzącymi byli pani Marzena Mlosek oraz Wojciech Gumowski. Otwarcia festiwalu dokonał Burmistrz Błonia – pan Zenon Reszka.

Reprezentantami naszego przedszkola były dzieci z IV oddziału – „Zeróweczka I”. Przedszkolaki włożyły niezwykle dużo pracy w przygotowanie się do występu. Układem tanecznym zajęła się pani Wioletta Dziedzic, która stworzyła wspaniałą choreografię nawiązującą do kultury meksykańskiej. Dzieci z wielką pasją zaangażowały się w projekt. Na ich twarzach podczas występu malowała się radość, która odzwierciedliła się w znakomitym występie.

Praca i trud dzieci oraz opiekunów została doceniona, ponieważ nasze przedszkolaki jako jedne z czterech zespołów, uzyskały równorzędne wyróżnienie. Dzięki udziale w konkursie dzieci z Publicznego Przedszkola w Zaborowie mogą poszczycić się nie tylko pucharem, złotymi medalami
i nagrodami rzeczowymi, ale także tanecznym talentem. Jednak ważniejsza od upominków była dobra zabawa oraz zdrowy duch rywalizacji. Miejmy nadzieję, że przyszły rok przyniesie naszym przedszkolakom podobny sukces!

                                                                                                     I.Latoszek,

Publiczne Przedszkole w Zaborowie


 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010