Mała Akademia Chopinowska w Żelazowej Woli

ostatnia zmiana: 05.07.2016
 

MUZEUM FRYDERYKA CHOPINA w ŻELAZOWEJ WOLI zaprasza na Małą Akademię Chopinowską LATO w każdą niedzielę do 24 lipca o godz. 13.00 do Parku w Żelazowej Woli.

Barkarola,  letnia scena nad stawem przywołująca atmosferę Wenecji, przestrzeń przed najstarszym pomnikiem Chopina w parku czy Altanka z widokiem na most Mazurek - to  miejsca, w których odbywają się interdyscyplinarne zajęcia dla dzieci w wieku 3-10 lat na terenie parku w Żelazowej Woli. Harmonogram plenerowych spotkań w ramach Małej Akademii Chopinowskiej:

3 lipca – Skąd się bierze sztuka? Na tropie inspiracji –  Wykonawcy: Anna Ługowska, Maja Kaznowska, Ewelina Grzechnik, Jakub Kitowski, Agata Cieślak. Warsztaty rzeźbiarskie i muzyczne.

10 lipca – Na ludowo na scenie i na plakacie –  Wykonawcy: Kapela Raducz, Weronika Chodakowska, Małgorzata Karkosz. Warsztat improwizacji ruchowej i warsztat plastyczny (tworzenie wielkoformatowego plakatu zainspirowanego muzyką ludową i postacią Fryderyka Chopina).

17 lipca – "...gdyby je muzycznymi tonami wyrazić można..." Emocje w muzyce. Wykonawcy: Weronika Olbrot, Agata Cieślak. Warsztat muzyczny i plastyczny (szkic węglem, tworzenie pocztówki z Żelazowej Woli)

24 lipca - Od pieśni weneckich gondolierów do Barkaroli Fis-dur op. 60 i …abstrakcji w rzeźbie. Wykonawcy: Paweł Czekała, Weronika Chodakowska, Agata Cieślak. Warsztat muzyczny – warsztat śpiewu i warsztat plastyczny – tworzenie form przestrzennych.

Na wszystkie zajęcia w ramach Małej Akademii Chopinowskiej WSTĘP WOLNY.*

* Dla rodzin z dziećmi WSTĘP WOLNY do Parku w Żelazowej Woli w dniach zajęć Małej Akademii Chopinowskiej w godzinach od 11.00 do 14.00.

W przypadku niesprzyjającej pogody zajęcia zostaną przeniesione do Pawilonu Preludium w Żelazowej Woli. 

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010