Majówka Zaborowska - relacja z imprezy

ostatnia zmiana: 21.06.2013
 

X Majówka Zaborowska

          W niedzielę 9 czerwca 2013 r. na terenie Zespołu Szkół Publicznych w Zaborowie odbyła się X Majówka Zaborowska. Uroczystego otwarcia festynu dokonali Dyrektor Zespołu – p. Liliana de Vacqueret, Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego – p. Jan Żychliński, Proboszcz Parafii – ks. Prałat Konstanty Kordowski i Wójt Gminy Leszno – p. Andrzej Cieślak.

Następnie zaproszeni goście wraz z uczniami w ramach akcji Święto Drzewa posadzili na terenie szkoły Drzewo dla Pokoju – piękny dąb kolumnowy.

Podczas X Majówki można było obejrzeć m.in. wesoły występ dzieci z Publicznego Przedszkola w Zaborowie, przedstawienie pt. „Brzechwa dzieciom” w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas III Szkoły Podstawowej w Zaborowie oraz pokazy taneczne. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowała także uczennica klasy II a  - Eliza – laureatka Szkolnego Konkursu „Mam talent”.

Miłośnicy sportu zachwycali się pokazem karate w wykonaniu członków Klubu Rensei Karate Dojo, kibicowali młodym, bardzo zdolnym piłkarzom Zaborowianki i Partyzanta oraz drużynom rozgrywającym turniej piłki siatkowej.

Gwoździem programu było spotkanie z członkami Klubu Motocyklowego Right Riders Warszawa. Wielkie wrażenie zrobił wjazd na teren szkoły trzydziestu motocyklistów na wspaniałych maszynach. Wszyscy mogli porozmawiać z członkami Klubu, a jego przedstawicielka – p. Grażyna Pawlica - przypomniała uczestnikom Majówki zasady bezpiecznego zachowania się na drodze.

Równie ciekawie można było spędzić czas w punkcie Centralnego Ośrodka Sił Zbrojnych RP z Mobilnym Laboratorium Obrony przed Bronią Masowego Rażenia oraz na pokazie eksperymentów przygotowanym przez studentów Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i animatorów Centrum Nauki Kopernik.

Nasi Strażacy z OSP Zaborów zorganizowali natomiast pokazy akcji ratowania osoby poszkodowanej z pojazdu i udzielania pierwszej pomocy.

Nie zabrakło też atrakcji dla smakoszy. Delektowali się potrawami z grilla, domowym chlebem ze smalcem i wspaniałymi ciastami, które przygotowali rodzice naszych uczniów. Dużym powodzeniem cieszyły się Sernik pani Bożeny, Pychotka pani Doroty i Mazurek z truskawkami pani Joanny.

Dzieci szczególnie upodobały sobie zabawy na zjeżdżalni, skoki na małym bungee i jazdę konną.

Podczas Majówki można było także skorzystać z usług oferowanych przez Studio Urody z Zaborowa, uczestniczyć w artystycznym malowaniu twarzy, kupić lub wymienić książki na kiermaszu zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Lesznie, znaleźć coś dla siebie na stoisku z zabawkami, biżuterią czy szkłem z Krosna.

Zaplanowaliśmy w tym roku jeszcze więcej atrakcji, ale kapryśna ostatnio pogoda trochę pokrzyżowała nam szyki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Sponsorom, dzięki którym mogliśmy już po raz 10. zorganizować naszą Majówkę: Gospodarzowi naszej Gminy - Wójtowi Gminy Leszno, Staroście Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz firmom: Centrum Zdrowia Medicor, Skynet, Florimex, RSP Wyględy, Delikatesy „Sokół”, Helio, Rensei Karate Dojo, Świat Łazienek, Goldfoam i państwu Teresie i Jackowi Wołoszczakom.

Już dziś zapraszamy wszystkich sympatyków Majówki Zaborowskiej na spotkanie w przyszłym roku!

Liliana de Vacqueret

GALERIA ZDJĘĆ Z WYDARZENIA

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010