Konkurs modelarsko-szybowcowy w szkole w Zaborowie

ostatnia zmiana: 14.11.2014
 

8 listopada w Zespole Szkół Publicznych w Zaborowie odbył się Konkurs modelarsko-szybowcowy w ramach programu „Smyki na Start”.  Zawody modeli powstały jako analogia do rozgrywanych na szybowcowych mistrzostwach świata konkurencji w klasie światowej (World Class) w której uczestniczą wyłącznie szybowce PW-5 "Smyk".

W organizację przedsięwzięcia z wielkim zapałem bezinteresownie zaangażowali się członkowie Rady Rodziców, nauczyciele i wolontariusze.

 

W konkursie uczestniczyło 61 uczniów z naszej szkoły oraz z miejscowego przedszkola.

Po rejestracji uczestników nastąpiło uroczyste otwarcie zawodów i przedstawienie zasad rywalizacji. Kolejnym punktem spotkania były warsztaty, podczas których uczniowie konstruowali modele szybowców z lekkiej pianki „depron”. Pakiety startowe dla zawodników ufundował Wójt Gminy Leszno p. Andrzej Cieślak.

Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali nasi ratownicy medyczni z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaborowie.

Rada Rodziców sfinansowała i przygotowała poczęstunek dla uczniów – kanapki i napoje.

 

Zawody przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych – dla przedszkolaków oraz uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczestnicy Konkursu wzięli udział w bardzo emocjonującej konkurencji na najdalszy lot szybowca. Wynik końcowy stanowiła suma 3 lotów.

Komisja Sędziowska wyłoniła następujących laureatów Konkursu:

 

Klasa STANDARD – Przedszkole:

 I miejsce – Martyna Dudkiewicz – suma odległości 14,20 m,

II miejsce – Małgorzata Denis – suma odległości 12,22 m,

III miejsce – Marysia Sosnowska – suma odległości 10,91 m,

IV miejsce – Szymon Głowacki – suma odległości 7,40 m.

 

 Klasa STANDARD – Szkoła podstawowa i Gimnazjum:

I miejsce – Kacper Zubek – suma odległości 50,60 m,

II miejsce – Michał Pływacz – suma odległości 38,70 m,

II miejsce – Daniel Owczarek – suma odległości 35,70 m,

II miejsce – Paweł Ligaj - suma odległości 34,10 m,

III miejsce – Jakub Latoszek - suma odległości 31,85 m,

IV miejsce – Mateusz Kowalczyk - suma odległości 30,80 m,

IV miejsce – Zuzanna Zubek - suma odległości 29,00 m,

IV miejsce – Aleksander Baranowski - suma odległości 28,55 m,

IV miejsce – Bartek Szczepanik - suma odległości 26,70 m,

IV miejsce – Jakub Stańczuk - suma odległości 26,10 m,

IV miejsce – Aleksandra Straczuk - suma odległości 25,70 m,

IV miejsce – Aleksander Miszczak - suma odległości 25,55 m,

IV miejsce – Adam Roszkowski - suma odległości 25,50 m.

 

Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody – zdalnie sterowane modele ufundowane przez Dyrektora Szkoły i Dyrektora Przedszkola, a wszyscy uczestnicy – pamiątkowe upominki sponsorowane przez Areoklub Polski.

 

Ogromnym powodzeniem cieszyła się wystawa dużych modeli zdalnie sterowanych, pokaz lotów zdalnie sterowanym śmigłowcem i symulator lotów modelem RC przygotowane przez Kierownika Lotniska modelarskiego w Koczargach p. Włodzimierza Lisika.

Uwieńczeniem konkursu były pokazy lotów modeli zdalnie sterowanych przygotowane przez pilotów Piotra Kowalskiego i Igora Skawińskiego wychowanków p. Jana Kowalskiego z Aeromodelklubu ArtBem prowadzonego pod kierownictwem p. Bogdana Wierzby.

 

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ogromne zaangażowanie, a wszystkim uczestnikom za sportowe emocje!

 

Mamy nadzieję, że Konkurs modelarsko-szybowcowy stanie się trzecią cykliczną imprezą organizowaną w naszej szkole – obok Turnieju Tenisa Stołowego i Majówki Zaborowskiej.

Do zobaczenia!

 

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z tego wydarzenia:

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010