Inauguracyjna Sesja Rady Gminy Leszno

ostatnia zmiana: 22.11.2018
 

W dniu 19 listopada 2018 r. odbyła się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Gminy Leszno. Radni otrzymali zaświadczenia i złożyli ślubowanie, a także wybrali Przewodniczącego Rady, którym został Pan Michał Dominiak oraz Wiceprzewodniczących – Panią Agatę Bażyńską-Khan oraz Pana Dariusza Iwanka

Podczas tej sesji ślubowanie złożył również wójt-elekt Pan Grzegorz Banaszkiewicz, rozpoczynając tym samym swoją 5-letnią kadencję wójta gminy Leszno.

- Chciałem bardzo podziękować za to, że tak duża grupa naszych mieszkańców wzięła udział w wyborach. Dziękuję również za głosy oddane na mnie. Świadczy to o tym, że nasi mieszkańcy chcą zmian. Głosowały na mnie osoby o różnych poglądach, różnych zapatrywaniach na rozwój naszej gminy i różnych oczekiwaniach co do tego rozwoju. Jest to dla mnie wielkie zobowiązanie. Wiem, że mieszkańcy oczekują od władzy samorządowej tego, żeby łączyła a nie dzieliła, oczekują samorządu otwartego, który rozmawia, słucha pomysłów i jest otwarty na innowacje. Obiecuję, że dołożę wszelkich starań, żeby się to spełniło – powiedział Wójt Gminy Leszno Grzegorz Banaszkiewicz. Wójt podziękował również poprzednikowi za długoletnią pracę

Przewodniczący Rady Gminy Michał Dominiak dodał: Chciałbym podziękować za zaufanie i powierzenie mi funkcji Przewodniczącego Rady. Moim zadaniem będzie konsolidowanie rady, by wspólnie działała dla dobra Gminy, by działania Rady były transparentne i przynosiły korzyści naszym mieszkańcom, by nasza Gmina rozwijała się jak najprężniej i jak najszybciej.

 

Skład Rady Gminy Leszno w kadencji 2018 – 2023:

Agata Bażyńska-Khan – okręg nr 2: Leszno ulice: Aleja Wojska Polskiego, Błońska od nr 1 do nr 42, Krótka, Parkowa, Raczkowskiego, Sochaczewska od nr 1 do nr 58 (z wyłączeniem bloku numer 51).

Janusz Biały – okręg nr 1: Leszno ulice: Widokowa, Wspólna, Reginy, Marysieńki, Mariana, Tadeusza, Otuliny, Podzaborówek, Hubala-Dobrzańskiego, Warszawska, Ogrodowa, Piekarska, Wąska, Sokołowska.

Michał Dominiak – okręg nr 7: Grądy, Grądki.

Halina Dmoch – okręg nr 15: Zaborówek.

Ewa Grot – okręg nr 5: Leszno ulice: Lema, Leśmiana, Leśna numery: 2, 4, 6, 10, 12, 12A, 12B, 14, 16, 16D, 21, 23, 25, 27, 31, 35, 37, 45, 45B; Tuwima, Polna, Miłosza, Sochaczewska blok nr 66.

Dariusz Iwanek – okręg nr 13: Wyględy.

Lesław Kuczyński – okręg nr 6: Leszno ulice: Harcerska, Jaśminowa, Kwiatowa, Leśna numery: 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17; Młynarska, Murarska, Partyzantów, Podchorążych, Sosnowa, Strażacka, Szkolna, Wrzosowa. Julinek.

Ewa Latoszek – okręg nr 11: Zaborów ulice: Dworkowa, Jesienna, Leśna, Szkolna, Środkowa, Willowa, Wiosenna. Ławy, Wólka.

Krzysztof Lipiński – okręg nr 9: Czarnów, Gawartowa Wola, Towarzystwo Czarnów, Plewniak, Podrochale, Rochale, Stelmachowo, Szadkówek, Trzciniec, Walentów, Wilków.

Tomasz Maj – okręg nr 8: Korfowe, Marianów, Powązki, Szymanówek, Wilkowa Wieś.

Marianna Malarowska – okręg nr 14: Zaborów ulice: Antoniego Dałka, Jana Kujawskiego, Janin, Kościelna, Ogrodowa, Południowa, Stołeczna, Zaciszna. Feliksów, Wąsy Kolonia, Wąsy Wieś.

Krzysztof Michalski – okręg nr 3: Leszno ulice: Błońska bloki nr 43 do nr 73, Inżynierska, Fabryczna, Lipowa.

Joanna Syta – okręg nr 12: Wiktorów.         

Agnieszka Walczak – okręg nr 4: Leszno ulice: Bohaterów Puszczy Kampinoskiej, Broniewskiego, Kochanowskiego, Mickiewicza, Podleśna, Sienkiewicza, Słowackiego, Sochaczewska blok nr 51, Sochaczewska od nr 59 do końca (bez bloku nr 66), Żeromskiego.

Leszek Żebrowski – okręg nr 10: Grabina, Kępiaste, Łubiec, Roztoka.

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010