II Gala Sportowa Gminy Leszno

ostatnia zmiana: 19.02.2018
 

10 lutego, podczas II Gali Sportowej Gminy Leszno uhonorowani zostali wybitni sportowcy, trenerzy i wszyscy, którzy swoimi działaniami wspierają rozwój sportu na naszym terenie.

Na początku głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy Lesław Kuczyński, później do zaproszonych gości i sportowców skierował swe słowo Wójt Gminy Leszno Andrzej Cieślak, który podkreślił istotną rolę sportu w naszym życiu, a także docenił osiągnięcia lesznowskich sportowców. Następnie zgromadzonych w Zespole Sportowo-Rekreacyjnym w Lesznie powitała Stanisława Rzymka – Dyrektor Świetlicy w Łubcu.

W pierwszej części Gali Sportowej nagrodzeni zostali Stypendyści Gminy Leszno, których w tym roku było aż 22. W uznaniu wybitnych osiągnięć sportowych oraz godnego reprezentowania gminy Leszno nagrody odebrali: Adrianna Bany (lekkoatletyka), Daria Bany(lekkoatletyka), Ewelina Bartosiewicz (wędkarstwo spławikowe), Alicja Bartosik (karate shotokan), Karolina Czyż (piłka nożna), Albert Ferenc (golf), Karolina Grzeszczuk (tenis ziemny), Aleksandra Jeziorkowska (taniec towarzyski), Jakub Klepacki (karate olimpijskie), Julia Kowalczyk (lekkoatletyka), Wiktor Kowalczyk (piłka nożna i lekkoatletyka), Jakub Latoszek (taniec towarzyski), Jakub Mackiewicz (tenis ziemny), Olga Michalak (taniec towarzyski), Natalia Przyborska (taniec towarzyski), Kacper Sokołowski (taniec towarzyski), Aleksandra Sokół (lekkoatletyka), Oliwia Sokół (lekkoatletyka), Karolina Strawińska (lekkoatletyka i koszykówka), Wiktoria Wisnowska (piłka nożna), Kinga Ziółkowska (tenis ziemny), Filip Zwoliński (piłka nożna).

Ponadto przyznane zostały puchary dla najlepszych sportowców minionego roku. Wśród nich znaleźli się: Kamil Zwoliński (lekkoatletyka, piłka nożna), Michał Maj (tenis ziemny), Maja Rybarczyk (taekwondo, pływanie), Maria Jakubik (karate), Tomasz Michalski (karate), Amelia Przybylska (tenis stołowy, piłka nożna), Andżelika Burakowska (tenis stołowy, gry zespołowe), Patrycja Gocuł (tenis stołowy), Gabriela Burakowska (gry zespołowe), Maja Jaroszkiewicz (gry zespołowe), Jakub Szymczyk (gry zespołowe, piłka nożna), Mikołaj Chomontowski (gry zespołowe, pływanie), Mikołaj Wołoski (najlepszy piłkarz KS Zaborowianka), Łucja Stankiewicz (najlepszy piłkarz KS Zaborowianka), Kamil Sieklicki (najlepszy piłkarz KS Partyzant), Kacper Chomontowski (najlepszy piłkarz KS Partyzant), Julia Skowyra (pływanie), Adrian Liszkiewicz (pływanie), Radosław Chełmiński (pływanie), Damian Michalski (najwszechstronniejszy sportowiec).

Podczas Gali Sportowej podziękowania otrzymały również osoby, które ciężko pracują, by sport w gminie Leszno stał na wysokim poziomie. Za docenianie osiągnięć sportowców gminy Leszno i wspieranie rozwoju młodych talentów uhonorowany został Wójt Gminy Leszno Andrzej Cieślak. Ponadto za pasję i zaangażowanie w propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży z gminy Leszno nagrodzono: Joannę Pajkowską – Kapitana Żeglugi Wielkiej, Waldemara Cecułę – Prezes KS Tennis Life, Przemysława Lewandowskiego – trenera KS Tennis Life, Andrzeja Andryszczyka – trenera lekkiej atletyki MKS „Bielik Leszno”, Filip Bąk – trener pływania i narciarstwa biegowego MKS „Bielik Leszno”, Ilona Grabarczyk – trener tańca i gimnastyki artystycznej MKS „Bielik Leszno”, Grzegorz Gładysz – trener piłki nożnej, Sławomir Przygoda – trener piłki nożnej KS Partyzant Leszno, Piotr Smolarek – trener piłki nożnej KS Partyzant Leszno, Rafał Papiernik – trener piłki nożnej KS Zaborowianka Zaborów, Daniel Kucharski – trener karate Klubu Rensei, Witold Kucharski – trener karate Klubu Rensei, Kaja Kata – Dyrektor Świetlicy w Zaborowie, a także Marta Szymańska – Pracownik Zespołu Sportowo Rekreacyjnego w Lesznie za zaangażowanie i pomoc w organizacji imprez sportowych.

Galę uświetnił pokaz tańca sportowego oraz gimnastyki artystycznej zaprezentowany przez dziewczęta prowadzone przez Panią Ilonę Grabarczyk.

Na zakończenie dla uczestników Gali zorganizowane zostały gry i zabawy.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Aleksandra Smolarek

Fot. Michał Tołczyk

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010