I Gala Sportowa Gminy Leszno – relacja

ostatnia zmiana: 15.03.2017
 

Wszyscy wiedzą, że w naszej gminie mamy wielu utalentowanych sportowców. W tym roku, aby ich uhonorować, zorganizowano I Galę Sportową Gminy Leszno. Wydarzenie to na pewno zagości na stałe w naszym kalendarzu imprez.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania zgromadzonych gości, następnie głos zabrali kolejno wójt Andrzej Cieślak, przewodniczący rady Lesław Kuczyński i Dyrektor Zespołu Sportowo-Rekreacyjnego w Lesznie Edyta Przybysławska wraz z Dyrektor Świetlicy w Zaborowie Kają Katą. Podczas gali uhonorowano najpierw sportowców, którym zostało przyznane stypendium sportowe, następnie nagrody wręczono najlepszym sportowcom 2016 roku w kategoriach „Szkoła podstawowa” i „Gimnazjum”.

Stypendium sportowe w 2017 roku otrzymują: Karolina Strawińska, Adrianna Bany, Aleksandra Sokół, Oliwia Sokół (lekkoatletyka), Ewelina Bartosiewicz (wędkarstwospławikowe), Robert Górniak (sporty motorowe,rallycross), Karolina Grzeszczuk, Kinga Ziółkowska (tenis ziemny), Aleksandra Jeziorkowska, Natalia Przyborska, Jakub Latoszek, Kacper Sokołowski (taniec sportowy), Aleksandra Stolarek (siatkówka), Wiktoria Wisnowska (piłka nożna) i Adrian Miller (judo). Sportowcami Roku 2016 zostali:

W kategorii „Szkoła podstawowa”: Kacper Pieniak, Aleksandra Sokół, Oliwia Sokół (lekkoatletyka), Karol Grot (tenis ziemny), Jakub Mackiewicz, Aleksandra Sokół, Oliwia Sokół (tenis stołowy), Filip Zwoliński, Aleksandra Sokół, Oliwia Sokół (sporty zespołowe), Jakub Szymczyk, Aleksandra Sokół, Oliwia Sokół (piłka nożna), Jakub Klepacki, Katarzyna Zając (karate), Jakub Latoszek, Natalia Przyborska (taniec sportowy), Kamil Sieklicki, Ada Bany (najlepiej rokujący sportowiecz klasy IV), Patryk Przybysz, Aleksandra Sokół, Oliwia Sokół (najbardziej wszechstronny zawodnik).

W kategorii „Gimnazjum”: Mikołaj Jaźwiński, Edyta Jędraszko (lekkoatletyka), Karolina Grzeszczuk, Kinga Ziółkowska (tenis ziemny), Artur Dudkiewicz, Andżelika Burakowska (tenis stołowy), Damian Michalski, Wiktoria Wisnowska (sporty zespołowe), Franciszek Pieńkos, Wiktoria Wisnowska (piłka nożna), Jakub Rybarczyk (taekwondo), Adrian Miller (judo), Michał Zieliński, Maja Rybarczyk (pływanie), Kacper Chomontowski, Wiktoria Wisnowska (najbardziej wszechstronny zawodnik).

Dyrektor Zespołu Sportowo-Rekreacyjnego Edyta Przybysławska podziękowała także osobom, które swoją codzienną pracą przyczyniają się do sukcesów zdolnej młodzieży z Leszna: Waldemarowi Cecule – Prezesowi KS Tennis Life, Przemysławowi Lewandowskiemu– trenerowi KS Tennis Life, Andrzejowi Andryszczykowi – trenerowi lekkiej atletyki, Filipowi Bąkowi – nauczycielowi wychowania fizycznego i Grzegorzowi Gładyszowi – trenerowi piłki nożnej.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy, by osiągali tak wielkie sukcesy jak nasza duma – Robert Lewandowski.

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010