Festiwal Piosenki o Zdrowiu

ostatnia zmiana: 17.05.2019
 

25 kwietnia 2019 roku odbył się XV Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu zorganizowany przez Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Ożarowie Mazowieckim oraz Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Powiecie Warszawskim  Zachodnim.

Tegoroczne hasło festiwalu brzmiało: Ruch i powietrze świeże lepsze od siedzenia przy smartfonie, tablecie czy komputerze. Udział wzięło 12 przedszkoli z powiatu. Wszystkie dzieci były doskonale przygotowane, aby zaprezentować swoje umiejętności wokalne, taneczne, sportowe oraz aktorskie. Teksty piosenek zostały specjalnie napisane zgodnie z tematem przewodnim i po raz pierwszy zaprezentowane na tym festiwalu. Występy oceniane były przez trzyosobowe jury. Komisja wysoko oceniło piosenkę pt. ,,Teraz już wiem”, przygotowaną przez dzieci z Publicznego Przedszkola Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie, przyznając pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęło Gminne Przedszkole nr 2 w Ożarowie Mazowieckim, a trzecie miejsce zdobyło Niepubliczne Przedszkole ,,Szczęśliwa Gwiazdeczka” również z Ożarowa Mazowieckiego.

Bardzo cieszymy się z tego kolejnego sukcesu naszych przedszkolaków.Tekst wygranej piosenki napisany przez naszą nauczycielkę Anetę Bocheńską. „Teraz już wiem”:

I. Tablet, laptop, różne gry zajmują życie mi w nowe role wcielam się, gdy tylko mi się chce spać nie mogę, myślę wciąż jak wygrać poziom ten lepszy lewel zdobyć chcę, muszę ciągle grać w tę grę
Refren: Nadchodzi koniec Pora przestać grać Chcę zdrowy być i mądrze żyć Zabawa czeka mnie A teraz rower Szubidubidu Powietrze świeże Szubidubidej Plac zabaw czeka Szubidubidu Będę się bawić póki dzień nie skończy się
II. Już kolegów wielu mam, by razem bawić sięTeraz ciągle słychać nasz wesoły, głośny śmiechI uwaga wiem już to, co gdzieś umknęło miRuch to zdrowie, radość też pamiętaj zawsze to
Refren:Nadchodzi koniec Pora przestać grać Chcę zdrowy być i mądrze żyć Zabawa czeka mnieA teraz rower (2x) SzubidubiduPowietrze świeże Szubidubidej Plac zabaw czeka SzubidubiduBędę się bawić póki dzień nie skończy się
III. Ja tak bardzo cieszę się, że zrozumiałem toTablet, laptop mi do szczęścia niepotrzebne sąTeraz mam przyjaciół, razem wciąż bawimy sięRuch, powietrze świeże górą są
Refren: A teraz rower (3x)SzubidubiduPowietrze świeżeSzubidubidejPlac zabaw czekaSzubidubiduBędę się bawić póki dzień nie skończy się

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010