Ferie 2015 w Gminie Leszno

ostatnia zmiana: 02.02.2015
 

Ferie 2015 w Gminie Leszno

                Kulturalno - sportową akcję "Zima 2015" uważamy za bardzo udaną. Blok imprez zimowych  w plenerze połączonych z zajęciami w sali i wyjazdami do kina dostarczył dzieciom i młodzieży szkolnej dużo zabawy i rozrywki, a jednocześnie pozwolił odpocząć od codziennych zajęć szkolnych.

                W czasie ferii po raz kolejny zawitał do nas teatr "DUET" z Krakowa. Pełną humoru i śmiechu opowieść o dbaniu o zdrowie i kondycję fizyczną obejrzały dzieci z gminnych przedszkoli publicznych, społecznych oraz wszystkie uczestniczące w akcji. Sympatyczne zwierzątka pokazały dzieciom, co jest potrzebne do utrzymania higieny i zdrowia.

                Możliwość obcowania ze zwierzętami i przyrodą po raz kolejny umożliwiły nam "Powiatowe ferie w lesie". Uczestniczyliśmy w zajęciach na ujeżdżalni koni i kucyków oraz w spotkaniu z mistrzami psich zaprzęgów. Braliśmy udział w warsztatach garncarskich, zabawach ruchowych, mogliśmy pograć w bilard. Wiele radości sprawiły dzieciom przejażdżki wozami po Puszczy Kampinoskiej. Wszyscy uczestnicy powiatowych ferii otrzymali pamiątkowe dyplomy.

                Mnóstwo frajdy oraz korzyści dla zdrowia i kondycji fizycznej przyniosły trzykrotne wyjazdy na lodowisko. Okazało się, że to wcale nie trudne, a w dodatku można z tego czerpać przyjemność.

                Dla młodych kinomanów, w bardzo licznej grupie, zorganizowaliśmy dwukrotny wyjazd do Cinema City na filmy "Annie" i "Dzwoneczek, Bestia z Nibylandii". Ci, którzy byli mniej zainteresowani filmem, mogli skorzystać w tym czasie z kręgielni.

                Zaplanowane wcześniej warsztaty nauki jazdy na nartorolkach, po opadach śniegu, mogliśmy zamienić na narty biegowe. Wszyscy zapoznali się z techniką jazdy i wykonali pierwsze próby. Na pewno wykorzystamy to w następnym sezonie i będziemy ponownie doskonalić narciarstwo biegowe  w czasie ferii za rok.

 


Krystyna Ziubińska.


Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z tego wydarzenia:

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010