Dzień Rodziny - relacja z imprezy

ostatnia zmiana: 17.06.2013
 

W sobotę 8 czerwca bawiliśmy się rodzinnie na zielonej trawce boiska przy Zespole Sportowo-Rekreacyjnym

w Lesznie. Impreza pod hasłem Dzień Rodziny - „Bawmy się razem” upłynęła w miłej, sportowej atmosferze. Pogoda dopisała, chociaż ciemne, kłębiaste chmury straszyły nas od rana.

Ideą wydarzenia było przypomnienie rodzicom i dziadkom gier i zabaw z ich dzieciństwa a przede wszystkim nauczenie dzieci, tychże właśnie podwórkowych zabaw, które mimo że odeszły w zapomnienie warte są, aby o nich pamiętać. Która dziewczynka przed laty nie grała w gumę, kalambury lub w klasy, nie skakała na skakance? Niemal każdy chłopiec grał kiedyś w kapsle i cymbergaja, a jeszcze dawniej w serso. Gra w ciupy-kamienie, do której potrzebnych jest parę zwykłych kamieni, żeby dobrze się bawić… Pokazujmy dzieciom proste, aktywne zabawy, które nie wymagają nakładów finansowych i które dzięki nam może nie pójdą w zapomnienie

BAWMY SIĘ RAZEM!

Prawdziwa perełką imprezy był kącik „Poczytaj mi wnusiu” przygotowany przez pracowników Biblioteki Publicznej w Lesznie panią Mirkę Dymek i Mariolę Łukasik.  Na wygodnych poduchach można było posłuchać jak dzieci czytają dziadkowi, maluchom pomagała w czytaniu Zosia Samosia – p. Mirka. W bujanym fotelu odpoczywał dziadek i słuchał ze łzą w oku, jak dziatki czytają. Obie panie dały również piękne przedstawienie i bardzo podobały się dzieciom i nie tylko. Nad wszystkim czuwała pani dyrektor Bożena Sulik.

Dzięki Paniom Małgosi Krakowiak i Agnieszce Woźniak każde dziecko miało bajkowy wyraz twarzy

Ten punkt programu został nagrodzony punktami przez dzieci i zajął 3 miejsce pod względem atrakcyjności. Pani Edyta Wrzesińska autorka oprawy artystycznej imprezy pomagała stworzyć sport w kolorze na najdłuższym w Lesznie obrazie, musimy pomyśleć o wystawie…Pani Renatka Matuszewska razem z panią Edytą bawiła się chustą Klanzy i robiły to doskonale, gdyż ta zabawa zdobyła 2 miejsce wśród uczestników. Największą popularnością cieszył się przygotowany na boisku wielofunkcyjnym Tor Przeszkód na czas prowadzony przez panie Emilkę Bogucką i Martę Świecę, które pokonały przy okazji kilka kilometrów Panie zostały nagrodzone dyplomami oraz książkami. Zwycięzcy z każdego rocznika otrzymali dyplomy. Tor był uniwersalny -ścigały się bobasy i całkiem pokaźne dzieci.

Niespodzianką okazał się pierwszy, historyczny  mecz w kapsle rozegrany pomiędzy Panem Wójtem Andrzejem Cieślakiem a ks. Proboszczem Piotrem Pawłem Laskowskim. Jaki był wynik?

Niezawodny pan Waldemar Cecuła, Prezes KS Tennis Life – 2 w Polsce klubu mini tenisa zachęcał dzieci i rodziców do tej pięknej dyscypliny sportu. Nasze dzieci grające w sekcji zajmują czołowe miejsca na turniejach mini tenisa w Polsce. Kinga Ziółkowska i Karolina Grzeszczuk również reprezentują Kadrę Polski.

Mogliśmy podziwiać dwa występy artystyczne z udziałem dzieci szkolnych. Pani Jadzia Kucińska przygotowała wraz z dziećmi kolorowe przedstawienie „Na Jagody”, natomiast pan Łukasz Kosiński występ taneczny dzieci z koła tanecznego w ZSP w Lesznie.

Nasza gminna OSP prezentowała się okazale, 4 wozy strażackie na sygnale opuszczały nas w strugach wody ku uciesze dzieci.

Rozegrane zostały 3 mecze piłkarskie. Największym hitem był mecz mamy kontra dzieci z wynikiem 1:3 dla dzieci, mamy dzielnie walczyły, chociaż nie zawsze wiedziały co mają z tą piłką zrobić W drugim meczu przedszkolaki pokazały, ze talentów w Lesznie nie brakuje, natomiast do trzeciego meczu - tatusiowie kontra synowie, drużyny zbierały się najdłużej. W końcu udało się rozegrać to męskie spotkanie dyplomatycznie i mimo rzutów karnych stanęło na remisie - 4:4

Każde dziecko otrzymało drobną słodką lub kolorową nagrodę, zwycięzcy dodatkowo dyplomy, koszulki z logo Gminy Leszno, styropianowe samoloty do złożenia, zakładki do książek i książki.

Składam serdeczne podziękowania organizatorom: Panu Wójtowi Andrzejowi Cieślakowi za ufundowanie większości nagród, naszym pracownikom i instruktorom ZSR w Lesznie, Dyrekcji ZSP w Lesznie oraz paniom nauczycielkom klas 1-3, które prezentowały zapomniane gry i zabawy oraz prowadziły punkt informacyjny, Dyrekcji Przedszkola Publicznego w Lesznie a przede wszystkim wolontariuszom, bez których nie moglibyśmy zorganizować takiej imprezy: paniom przedszkolankom oraz rodzicom dzieci z przedszkola w Lesznie, paniom bibliotekarkom, harcerkom, zuchenkom, młodzieży szkolnej, panu Leszkowi Kuczyńskiemu wszystkim osobom które poświęciły swój wolny czas, przygotowały poszczególne stoiska kreatywne i sportowe oraz z zaangażowaniem prowadziły poszczególne gry i zabawy.

 

                                                                                                                                  Edyta Przybysławska
                                                                                                                                  Dyrektor Zespołu Sportowo-Rekreacyjnego
                                                                                                                                  w Lesznie

GALERIA ZDJĘĆ Z WYDARZENIA

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010