Dzień Przedszkolaka w Zaborowie

ostatnia zmiana: 09.10.2015
 

To dopiero początek…

 

Nasze przedszkole, od samego początku, stara się urozmaicić dzieciom rok szkolny. Dlatego regularnie wyruszamy na różnego rodzaju wycieczki oraz organizujemy ciekawe imprezy. W tym roku, 21 września, hucznie obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Oferując dzieciom wiele niespodziewanych atrakcji liczyliśmy, że dzień ten będzie dla nich wyjątkowy i niezapomniany. Na początek  nauczycielki obdarowywały dzieci balonowymi zwierzątkami, szablami, czy też kwiatami. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ośmiornica. Jednakże największą niespodzianką tego dnia okazały się dwa dmuchane zamki, na których dzieci skakały i zjeżdżały bawiąc się przy tym wyśmienicie. Przedszkolaki próbowały także swoich sił w prowadzeniu miniaturowych samochodów. Być może część z nich zostanie w przyszłości dobrymi kierowcami.

Zaledwie tydzień później, 28 września na naszych podopiecznych czekała kolejna atrakcja. Tego dnia wyruszyliśmy na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego w Feliksowie. Cztery najstarsze grupy miały okazję przespacerować się po kukurydzianym labiryncie, pobawić się   na specjalnie przygotowanym placu zabaw, zjeść pyszną kiełbaskę pieczoną w piecu kaflowym. Największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście zwierzęta: króliki, przyjaźnie nastawione psy a przede wszystkim konie, na których każdy miał okazję przejechać się pod okiem sympatycznych instruktorów jazdy konnej. Trenerzy urządzili nam również pokaz oporządzania i siodłania tych pięknych stworzeń. Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone i kolorowe, ponieważ jedną z ofert było malowanie dzieciom buź i rączek, dzięki czemu w naszym przedszkolu pojawiły się piękne motyle, kwiaty a nawet bohaterowie komiksów. Możemy uznać wrzesień za bardzo udany i pełen ciekawych wydarzeń. Przed naszymi przedszkolakami jeszcze cały rok wycieczek i niespodzianek. Mamy nadzieję, że będzie on tak samo ciekawy i udany jak jego początek!

 

Publiczne Przedszkole w Zaborowie

I.  Latoszek 

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010