„Biała Sobota” w gminie

ostatnia zmiana: 30.05.2017
 

27 maja w naszej gminie, w dwóch placówkach służby zdrowia zorganizowano bezpłatne badania i konsultacje medyczne w ramach corocznej akcji „Biała Sobota”.

Mieszkańcy gminy odwiedzali w tym dniu NZOZ w Lesznie przy ul. Błońskiej 62 i Centrum Zdrowia „Medicor” w Zaborowie przy ul. Stołecznej 145. W Lesznie można było wykonać badanie EKG, a także analizę krwi w kierunku boreliozy. Ponadto konsultacji udzielali lekarze specjaliści: kardiolog, diabetolog, urolog, ortopeda, neurolog i rehabilitant. Natomiast w Zaborowie można było skorzystać z wizyty u kardiologa, alergologa, endokrynologa, dermatologa, okulisty, pulmonologa i laryngologa. Wykonywano również badania analityczne w kierunku boreliozy, badania antygenu prostaty, hormonów tarczycy, określano także poziom glukozy i hemoglobiny glikowanej. Ponadto można było przeprowadzić badanie słuchu i wykonać spirometrię.

Jak co roku, organizację „Białej Soboty” w Zaborowie wsparli wolontariusze z Zespołu Szkół Publicznych w Zaborowie, którzy promowali zdrowy styl życia oraz profilaktykę przeciwko chorobom przenoszonym przez kleszcze.  Ośrodek odwiedził także Zastępca Wójta Gminy Leszno Grzegorz Banaszkiewicz i dyrektor szkoły Liliana de Vacqueret. Koordynatorem i organizatorem akcji „Biała Sobota” była radna gminy, pielęgniarka Ewa Latoszek. Na zakończenie akcji z pracownikami obu ośrodków spotkali się właściciele Centrum Zdrowia „Medicor” – Izabela i Marek Drynkowscy, którzy podziękowali za działania prowadzone w tym dniu.

Tegoroczna XV akcja „Biała Sobota w Gminie Leszno” odbyła się pod patronatem Wójta Gminy Leszno Andrzeja Cieślaka i Centrum Zdrowia „Medicor”.

Test i foto: MŁ.

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010