Akcja Lato 2018 - relacja

ostatnia zmiana: 13.08.2018
 

Od 2 do 20 lipca, w gminie Leszno odbyła się zorganizowana akcja kulturalno-rekreacyjna „Lato 2018”. Ponad 200 dzieci i młodzieży gimnazjalnej skorzystało z wybranych przez siebie licznie przygotowanych atrakcji.

W pierwszym tygodniu wakacji nasi podopieczni uczestniczyli w wyjazdach do kina, Aquaparku Wesolandia w Warszawie, Parku Bajka w Błoniu, parku trampolin Jump Arena oraz mogli wziąć udział  w rodzinnym wyjeździe na spływ kajakowy w Jońcu. Ponadto, teatromani mogli obejrzeć spektakl pt. „Przygody Ważniaka i Spółki” w wykonaniu artystów Teatru Blaszany Bębenek, który odbył się w Świetlicy w Lesznie. Z naszego zaproszenia na spektakl skorzystały również dzieci z gminnych przedszkoli.

Drugi tydzień wakacji upłynął również bardzo aktywnie, kreatywnie i zabawowo. Warsztaty kulinarne w Świetlicy w Czarnowie, zwiedzanie warszawskiego ZOO,   wyjazd do Centrum Rozrywki „Ale Zebra” i Parku Digiloo, cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.

W ostatnim tygodniu odbyło się kilka wyjazdów na basen z możliwością nauki, doskonalenia pływania oraz zdobycia karty pływackiej. 

Dzięki uprzejmości kierownictwa Środowiskowego  Domu Samopomocy w Łubcu, mogliśmy na terenie  Ośrodka zorganizować warsztaty plastyczne, konkursy z nagrodami, zabawy integracyjne oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek. Było radośnie i wesoło.

Pośród zabaw i wakacyjnych uciech, nie zapomnieliśmy o popularyzacji i promocji historii. 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę uczciliśmy grą terenową „Ścieżki niepodległości w Lesznie”. 

Na następny, bogaty w wydarzenia blok imprez wyjazdowych  i ciekawych zabaw w sali zapraszamy w czasie ferii zimowych.

Wszystkich zainteresowanych formami stałymi - tanecznymi, muzycznymi, wokalnymi, plastycznymi i sportowymi, zapraszamy już we wrześniu do Świetlic w Lesznie, Czarnowie, Łubcu i Zaborowie oraz do Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego w Lesznie.

 

Krystyna Ziubińska

Dyrektor Świetlicy w Lesznie

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010