110 Lat Mariawityzmu w Lesznie

ostatnia zmiana: 13.05.2016
 

7 maja w Świetlicy w Lesznie odbyło się uroczyste spotkanie poświęcone jubileuszowi 110-lecia Parafii Św. Jana Chrzciciela i Matki Bożej Różańcowej Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Lesznie.

Kapłan Dominik Miller wygłosił prelekcję na temat genezy mariawityzmu, a dr Sławomir Gołębiowski opowiedział o historii Parafii Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Lesznie.

Ks. biskup naczelny mariawitów Marek M. Karol Babi podziękował za zorganizowanie jubileuszu. Podczas spotkania głos zabrali także proboszcz parafii rzymskokatolickiej ks. Piotr Laskowski oraz Wójt Gminy Leszno Andrzej Cieślak, który złożył życzenia z okazji jubileuszu.

W części artystycznej wystąpił Młodzieżowy Chór Kościoła Starokatolickiego Mariawitów oraz orkiestra dęta pod kierunkiem Bernarda Olosia. Spotkaniu towarzyszyła wystawa pamiątek historycznych związanych z parafią. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkową broszurę.

Obchody jubileuszu poprowadziła Dyrektor Świetlicy Krystyna Ziubińska. Wśród gości obecni byli także Starosta PWZ Jan Żychliński i przewodniczący Rady Gminy Leszno Lesław Kuczyński.

Następnego dnia w kościele mariawickim w Lesznie odprawiono uroczystą Mszę Św. wraz z procesją z Najświętszym Sakramentem i chorągwiami. Podczas Mszy ks. proboszcz Grzegorz M. Dominik Miller również wspominał jubileusz parafii.

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010