Mamy się czym pochwalić!

ostatnia zmiana: 23.11.2011
 

,,Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”- takie motto przyświecało IX edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej ,,Usłysz Panie moje słowa” zorganizowanego przez dyrektora Katolickiego Zespołu Edukacyjnego – ks. Sylwestra Jeża.

9 listopada br. w Muzeum Kolekcji Jana Pawła II w Galerii Porczyńskich odbyła się uroczysta Gala Konkursowa, w której udział wzięli finaliści i laureaci Konkursu. Nie mogło zabraknąć przedstawicieli ZSP z Leszna. Uczennica klasy pierwszej naszego Gimnazjum –Joanna Zawadzka otrzymała wyróżnienie. Na uwagę zasługuje fakt, iż nasza uczennica jako jedyna uczestniczka recytowała wiersz własnego autorstwa pt. ,,Jan Paweł II – Pasterz”, co spotkało się z uznaniem jurorów Konkursu. W gronie finalistów byli również reprezentanci Szkoły Podstawowej z Leszna -  uczennica klasy piątej - Aleksandra Piasecka i uczeń klasy szóstej - Wiktor Bargieł.

Podczas Gali wręczono nagrody książkowe, dyplomy oraz statuetki wszystkim laureatom i finalistom. Uczniowie recytowali wyróżnione utwory, a czas między prezentacjami uprzyjemniał wspaniały zespół muzyczny ,,Kefas”. Prowadząca podsumowała zmagania młodych talentów, dziękując jednocześnie, że tegoroczny Konkurs będący uczczeniem pontyfikatu błogosławionego Jana Pawła II, spotkał się z tak ogromnym odzewem wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz  liceów z całego województwa.

Nie zabrakło również ukłonu w stronę wszystkich zaangażowanych nauczycieli przygotowujących młodych recytatorów. Szczególne podziękowania należą się nauczycielom ZSP z Leszna Pani Sylwii Walickiej, Pani Barbarze Waleriańczyk i Panu Michałowi Laskowskiemu.

W przyszłym roku podczas X edycji Konkursu również nas nie zabraknie!

 

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010