Piknik Euro na Wesoło

ostatnia zmiana: 15.02.2013
 

EURO NA WESOŁO JUŻ ZA NAMI  


W niedzielę 17 czerwca bawiliśmy się na Pikniku Rodzinnym Euro na Wesoło w Lesznie. Pogoda dopisała, liczba uczestników przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Jak się okazało nasze rodziny lubią sport i zdrową rywalizację. Zaczęliśmy od piłkarskich rozgrywek małych Partyzantów i Turnieju Piłki Plażowej. Zwycięzcami okazali się Sebastian Nowicki i Radek Lipiec, II miejsce zajęli również panowie: Hubert Ploch i Piotrek Draganiak. Trzecie miejsce  zajęły najaktywniejsze nasze siatkarki Agata Nowicka i Weronika Ploch. Oczywiście były to najlepsze kobiety startujące w konkursie. Następnym punktem głównym programu był Turniej piłkarski Euro na Wesoło dla rodzin. Zwyciężyła drużyna KSP, która przekazała puchar KS Partyzant Leszno. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry i zabawy zorganizowane przez panią Kasię Karcz, która w zabawny i profesjonalny sposób bawiła się z dziećmi i nie tylko. Gościliśmy prezesa  Marcina Velinova założyciela  Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi – który przyjechał autobusem do poboru krwi im. Jana Pawła II wraz z zespołem z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Odważni uczestnicy pikniku trafili do Banku Szpiku Kostnego, aby w przyszłości  ratować ludzkie życie. Gratulujemy! Przy okazji dziękujemy Zarządowi NZOZ Medicor  i Wójtowi Gminy Leszno za wsparcie finansowe i tym samym umożliwienie przyjazdu Ambulansu Krewniaków.

 

Strażacy jak zwykle nie zawiedli. Grochówka była pyszna, trampolina oblegana przez tłum maluchów i pan Tomek Zarzycki, który wytrwale i cierpliwie objaśniał tajniki udzielania pierwszej pomocy.

 

Można było uczestniczyć w sesji fotograficznej przeprowadzonej przez Elę Staniszewską absolwentkę m.in. Europejskiej Akademii Fotografii,  w nowym pomieszczeniu siłowni.

 

Harcerki z drużyny „Droga” ZHR, pięknie malowały dziecięce buziaki i bawiły się z  maluchami. Panie ze świetlicy szkolnej ZSP w Lesznie serwowały pyszne ciasto i sprzedawały prace dzieci. Za podium można było podziwiać prace dzieci z Przedszkola Publicznego „Leśne Skrzaty” na temat Euro 2012.

 

Pani Dominika Cieślik nasz dyżurny lekarz weterynarii  była ze swoim kudłatym pupilem zachęcając do adopcji zwierząt. Przy okazji dziękuję serdecznie za uratowanie wraz ze strażakami z OSP Leszno, ubiegłej jesieni naszego bociana z Łubca. Bocian mieszka w warszawskim zoo i ma się dobrze.

 

Wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc i zapraszam na nasze boiska Edyta Przybysławska

 

Galeria zdjęć z wydarzenia

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010