XIII Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Wydajemy własną książkę”

ostatnia zmiana: 25.06.2014
 

XIII Powiatowy Konkurs Czytelniczy

Wydajemy własną książkę”

 

 

W dniu 11 czerwca 2014 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury w Błoniu odbył się XIII Powiatowy Konkurs Czytelniczy Wydajemy własną książkę, organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną oraz CK w Błoniu. Ideą konkursu jest propagowanie czytelnictwa oraz rozbudzanie zainteresowań literackich, plastycznych i edytorskich dzieci i młodzieży. Jest do doskonała forma wyrażania uczuć i emocji oraz drzemiących w każdym dziecku zdolności. Nieodgadnionym fenomenem jest to, że mimo upływu lat, nie maleje zainteresowanie tą twórczą zabawą. Mamy takich uczestników, którzy piszą książki od I klasy szkoły podstawowej, poprzez wszystkie kolejne, aż do gimnazjum. Uważamy to za nasz wielki sukces, zwłaszcza, że z roku na rok, prace są dojrzalsze, ciekawsze i staranniej wykonane. W tegorocznej XIII edycji wzięło udział 178 uczestników z 11 szkół Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Wszyscy razem wykonali 163 prace. Komisja Konkursowa oceniała prace zgodnie z Regulaminem w trzech kategoriach : literackiej, plastycznej i edytorskiej. Najciekawsze i najbardziej oryginalne otrzymały tytuł Złotej i Srebrnej Książki. W tym roku przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

 • 10 tytułów ZŁOTEJ KSIĄŻKI otrzymali : Agata Miłońska ze SP Nr 1 w Błoniu oraz Aleksandra Kłobukowska i Julia Twardowska ze SP Nr 2 w Błoniu, Klaudia Grzywińska z SP w  Kampinosie, Zosia Kowalska i Aleksandra Dziewulska z SP w Zaborowie, Patrycja Łada, Sonia Włóka, Zosia Wiśniewska i Olga Adamczyk ze SP Nr 1 w Ożarowie Maz.

 • 23 tytuły SREBRNEJ KSIĄŻKI otrzymali : Oliwia Kowalewska i Katarzyna Piszcz ze SP Nr 1 w Błoniu, Karolina Siedlecka, Dominika Wałęka i Laura Lukiewicz ze SP Nr 2 w Błoniu, Imisława Kober, Gabriela Kapusta i Aleksandra Skonieczna ze SP w Bieniewicach, Oliwia Grędzik, Julia Rączka i Ola Koteras ze SP w Lesznie, Aleksander Miszczak, Karina Leus i Weronika Kisiel ze SP w Zaborowie, Anna Lutak, Antonina Kozubal, Zuzanna Miller, Magda i Wiktoria Smaga oraz Zuzia Paziewska ze SP Nr 1 w Ożarowie Maz., Kalina Soduł ze SP Nr 2 w Ożarowie Maz., Zuzanna Kępczyńska i Gabriela Michalak ze SP w Płochocinie.

 • 3 Nagrody Specjale w kategorii Literackiej otrzymali : Milena Kwiatkowska, Ewa Kaczmarczyk i Adrian Berent z Gimnazjum w Bieniewicach.

 • 9 Dyplomów Młodego Literata otrzymali : Natalia Baran, Natalia Fittkau, Zuzanna Kresowicz i Zuzanna Tabaka z Gimnazjum w Ożarowie Maz., Jan Ilnicki ze SP w Płochocinie, Michał Ferenc, Oksana Stępień, Weronika Szymańska i Jagoda Krzeszowska ze SP w Bieniewicach

 

 • Ponadto przyznano :

 

 • 67 wyróżnień w II kategoriach,

 • 50 wyróżnień w I kategorii,

 • 7 Dyplomów Zerówkowicza

 • oraz 14 dyplomów za udział

 

Wydajemy własną książkę to konkurs, w którym nie ma przegranych i bez względu na ilość uczestników, każdy coś otrzymuje, jeżeli nie książkę, to chociaż drobny upominek. Taką możliwość zapewniają nam od lat nasi wspaniali i hojni sponsorzy. Im zawdzięczamy radość i zadowolenie dzieci, a należą do nich : Pan Jan Żychliński Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Zenon Reszka Burmistrz Gminy Błonie, Paweł Kanclerz Burmistrz Gminy Ożarów Maz., Andrzej Cieślak Wójt Gminy Leszno i Tomasz Tymoftyjewicz Wójt Gminy Kampinos.

Po części oficjalnej nastąpiło rozdanie nagród. Dodatkowym wyróżnieniem dla uczestników było to, że nagrody odbierali z rąk honorowych gości. W tym roku byli nimi: Paweł Białecki zastępca starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Paweł Kanclerz Burmistrz Gminy Ożarów Maz., Ewa Felczak dyrektor SP Nr 1 w Ożarowie Maz., Magdalena Rak dyrektor SP Nr 1 w Błoniu, Magdalena Szkup dyrektor SP w Płochocinie, Agnieszka Sokołowska, kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Dworze Maz.. Lilla Kołodziejczyk z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie i Elżbieta Tryniszewska radna Gminy Błonie.

Podziękowania i statuetkę upamiętniającą XIII edycję konkursu otrzymali przedstawiciele samorządów lokalnych,  dyrektorzy szkół i przyjaciele biblioteki.

Były podziękowania dla nauczycieli i opiekunów, którzy wspierali swoich podopiecznych w ich twórczej pracy. Miłe słowa i podziękowanie za organizację konkursu otrzymała Anna Buźniak, kierownik Biblioteki Pedagogicznej. Po zakończeniu była chwila dla fotoreportera, każda szkoła zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie. Widać, że nagrody książkowe przypadły dzieciom do gustu, bo były czytane z dużym zainteresowaniem od razu po otrzymaniu.

Następnie dzieci zostały zaproszone na pyszne drożdżówki z Piekarni Emilii i Jerzego Piotrowskich w Błoniu oraz oglądanie wystawy książek konkursowych. Gości poczęstowano po staropolsku pysznym chlebem z domowym smalcem oraz świeżo parzoną miętą. Były rozmowy i wymiana wrażeń z uroczystości, z których wynika, że tegoroczny konkurs, mimo że 13-ty, był udany, a dzieci były bardzo zadowolone z otrzymanych nagród.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do prac związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem konkursu. Galeria zdjęć i artykuł dostępne również na stronie biblioteki www.pbw.waw.pl, na stronie powiatu www.pwz.pl oraz na Oficjalnym Serwisie Gminy Błonie i Ożarów Maz.

Wszystkie prace będzie można oglądać do 11 lipca w Bibliotece Pedagogicznej, w godzinach pracy placówki. Serdecznie zapraszamy.

 

Anna Buźniak


 
 

Szybki kontakt

 • Al. Wojska Polskiego 21
 • 05-084 Leszno
 • tel. 22 725 80 05
 • fax. 22 725 85 52
 • email: urzad@gminaleszno.pl
 • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
 • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010