Wakacje z tenisem w gminie Leszno

ostatnia zmiana: 24.08.2016
 

    W dniach od 8 do 12 sierpnia bieżącego roku dzieci z naszej gminy mogły po raz kolejny uczestniczyć w darmowych zajęciach z tenisa ziemnego. Organizatorem i pomysłodawcą wakacji z tenisem jest Dyrektor Zespołu Sportowo-Rekreacyjnego w Lesznie Pani Edyta Przybysławska. Zajęcia i tym razem poprowadził Pan Przemysław Lewandowski, trener tenisa ziemnego w Klubie Sportowym Tennis Life z Brwinowa. W treningach uczestniczyło ponad dwadzieścioro dzieci – taka frekwencja w wakacje to świetny wynik i dowód na to, że ta właśnie dyscyplina sportowa świetnie się w Lesznie rozwija. Zajęcia odbywały się codziennie, w grupach w trzech przedziałach wiekowych (5-7 lat, 8-11 lat oraz 12-14 lat). Trening każdej z grup trwał pełną godzinę. Na zakończenie wakacji z tenisem uczestnicy otrzymali od trenera paczki z nagrodami. Dzieciom, które z pewnych względów nie mogły uczestniczyć w oficjalnym zakończeniu, trener przekaże paczki w czasie zajęć tenisowych, które rozpoczną się we wrześniu. Jak co roku startujemy od drugiego tygodnia września. Zapraszamy serdecznie na zajęcia, które będą odbywać się w poniedziałki i środy na obiektach sportowych w Lesznie.

 

Gmina Leszno współpracuje z KS Tennis Life już czwarty rok. KS Tennis Life to czołowy klub tenisowy w Polsce. W roku 2015 kolejny raz w swojej historii klub zajął drugie miejsce w prestiżowym konkursie na KLUB ROKU TENIS 10, w którym startuje co roku blisko 100 klubów z całej Polski. Zawodnicy KS Tennis Life zajmują czołowe miejsca w wojewódzkich i ogólnopolskich turniejach rangi PZT. Również w turniejach rangi Mistrzostw Polski brali udział nasi zawodnicy. W roku 2015 KS Tennis Life zajął 8 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w kategorii Skrzatek (kategoria do 12 roku życia). Ten świetny wynik osiągnęły Karolina Grzeszczuk oraz Kinga Ziółkowska, uczennice Gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych w Lesznie, których trenerami są Przemysław Lewandowski oraz Waldemar Cecuła. Trenerem zajęć ogólnorozwojowych jest Pani Edyta Przybysławska.

 

P. L.

 


 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010