Relacja z biegu I Dziesiątka Babicka

ostatnia zmiana: 18.04.2016
 

Stare Babice, 13 kwietnia 2016 r.

 

Bieg I Dziesiątka Babicka już za nami! A w planach... oczywiście kolejne edycje!

Dnia 9 kwietnia br. odbyła się pierwsza edycja, długo wyczekiwanego biegu na 10 kilometrów, zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Stare Babice. W I Dziesiątce Babickiej wzięło udział prawie 420 uczestników, a impreza spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem wśród biegaczy. Zwycięzcą okazał się Rafał Szymborski, który uzyskał czas 32 minut i 59 sekund. Pierwszą kobietą na mecie była Anna Szyszka z czasem 35 minut 06 sekund.

Miejsce startu i mety biegu, czyli ulica Rynek w Starych Babicach oraz biuro zawodów, czyli Szkoła Podstawowa imienia Henryka Sienkiewicza, już od wczesnych godzin porannych tętniły życiem w oczekiwaniu na start zawodników. Pogoda była sprzyjająca rywalizacji, było w miarę chłodno i niezbyt słonecznie. O godzinie 9.30. zgromadzonych przed sceną biegaczy, powitał organizator biegu Kierownik GOSiR Stare Babice Jarosław Płóciennik, Dyrektor Biegu I Dziesiątka Babicka Radosław Karpiński oraz władze samorządowe: Wójt Gminy Stare Babice Krzysztof Turek, Zastępca Wójta Marcin Zając oraz Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego Jan Żychliński.

Po krótkiej rozgrzewce i ustawieniu zawodników w bezpośredniej strefie startu, punktualnie o godzinie 10.00. biegacze ruszyli na trasę. Do pokonania mieli odcinek 10 kilometrów przebiegający ulicami Starych Babic, Lipkowa i Zielonek. Elitę biegu prowadził samochód Opel Mokka, udostępniony przez Grupę Auto Żoliborz. Pierwszy na metę wbiegł Rafał Szymborski, uzyskując czas 32 minut i 59 sekund, za nim pojawił się Zbigniew Lamparski (33:17), a następnie Filip Babik (34:00). Wśród kobiet najszybsza była Anna Szyszka z czasem 35 minut 06 sekund, tuż za nią Izabela Parszczyńska (36:00), a trzecia Anna Łapińska (36:45). Wśród biegaczy można było także znaleźć znanego ultramaratończyka Andrzeja Radzikowskiego, który pokonał trasę w czasie 35 minut 35 sekund.

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli bieg otrzymali na mecie pamiątkowe medale, posiłek regeneracyjny, a także mogli skorzystać z bezpłatnego masażu regeneracyjnego. O godzinie 11.00. rozpoczęła się uroczysta dekoracja zawodników w poszczególnych kategoriach. Swój triumf odnotowała także grupa Stare Babice Biegają, która uzyskała dumne trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej!

Tegoroczna edycja biegu, mimo że pierwsza w historii, to od razu przyciągnęła wielu Sponsorów, Partnerów i Patronów Medialnych, którym bardzo dziękujemy za udział w tej imprezie. Ogromne wyrazy wdzięczności należą się także wszystkim pozostałym osobom zaangażowanym w to wielkie przedsięwzięcie. "Dołożyliśmy wszelkich starań, aby bieg I Dziesiątka Babicka odbył się na możliwie najwyższym poziomie organizacyjnym. Mamy nadzieję, że sprostaliśmy wielkim oczekiwaniom zawodników, Partnerów i Sponsorów oraz wszystkich, którzy z tak wielkim entuzjazmem podjęli decyzję o wzięciu udziału w naszej imprezie. A za rok obiecujemy, że zaskoczymy wszystkich i postawimy poprzeczkę jeszcze wyżej!" - mówi Radosław Karpiński, Dyrektor I Dziesiątki Babickiej.

W szczególności dziękujemy Sponsorowi Głównemu imprezy, czyli Grupie Auto Żoliborz, autoryzowanemu dealerowi marki Opel. Grupa Auto Żoliborz ufundowała między innymi nagrody dla najlepszego biegacza i najlepszej biegaczki z Gminy Stare Babice, czyli weekend z nowym Oplem Astra!

Dziękujemy Sponsorowi Decathlon Bemowo. Dziękujemy Partnerom Technicznym biegu, którymi zostali: Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Eko-Babice oraz firma Hexe. Podziękowania kierujemy też w stronę Powiatu Warszawskiego Zachodniego!

Dziękujemy WBS Bank, fundatorowi żeli energetycznych, które wszyscy uczestniczy naszego biegu otrzymali w swoim w pakiecie startowym! Dziękujemy klubowi Squash Kort, który przeprowadził rozgrzewkę przed biegiem oraz ufundował vouchery dla najlepszych zawodników z terenu Gminy Stare Babice i Powiatu Warszawskiego Zachodniego! Dziękujemy opiekunom i wolontariuszom ze Stowarzyszenia Odkrywamy Świat! Dziękujemy Centrum Body&Beauty, Serwisowi samochodowemu Akademii 4x4, które ufundowało vouchery na usługi ze swojej oferty dla najlepszych zawodniczek i zawodników z Gminy Stare Babice!

Dziękujemy także Partnerom: hotelowi Splendor, szkole językowej Strefa Języka, sklepowi ogrodniczemu Plantico, restauracji Ristorante Da Santi, Centrum Medycznemu Sorno, cateringowi Gary Move Out, klubowi Anoya Squash, agencji marketingu sportowego Muvment Marketing, Ratownictwu Edu-Med, stacji kontroli pojazdów Auto Alex, Delikatesom Sagina, Centrum ogrodniczemu Sysiak, Pierogarni Stare Babice i serwisowi fotograficznemu FotoMaraton.pl.

Dziękujemy także Patronom Medialnym! Portalowi MaratonyPolskie.pl, Gazecie Babickiej, portalowi CzasNaBieganie.pl, portalowi TrenerBiegania.pl i gazecie WawaWest!

Podziękowania należą się także Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Starych Babicach, Strażakom z Borzęcina i Starych Babic oraz Straży Gminnej i Policji. Bez nich bezpieczna organizacja biegu nie byłaby możliwa.

Pełne wyniki zawodników, którzy wzięli udział w biegu I Dziesiątka Babicka dostępne są na stronie www.wyniki.datasport.pl/results1723/

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010