Relacja z VIII Rajdu po Puszczy Kampinoskiej

ostatnia zmiana: 12.09.2012
 

ÓSMY JUŻ RAZ WĘDROWALI SZLAKAMI PUSZCZY…

 

            29 sierpnia tego roku blisko 190 osób z niepełnosprawnością wystartowało w VIII Rajdzie Rowerowym i Pieszym Szlakami Puszczy Kampinoskiej, zorganizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Łubcu, placówkę Krajowego Stowarzyszenia „Przyłącz Się Do Nas”. Patronatem Honorowym objął spotkanie Starosta Warszawski Zachodni – Jan Żychliński. Patronem medialnym wydarzenia był „Express Wieczorny”.

            Rajd zgromadził ponad 190 osób niepełnosprawnych intelektualnie i przewlekle chorych z terenu całego Mazowsza, byli to głównie podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy.

            W tym roku udział w Rajdzie wzięli uczestnicy ŚDS z: Ostrołęki, Sochaczewa, Makowa Mazowieckiego, Wołomina, Serocka, Pułtuska, Warszawy Bemowa, Mokotowa i Ochoty, Łubca, podopieczni Domów Pomocy Społecznej i Warsztatów Terapii Zajęciowej z Bramek, Sadowej i Czubina oraz młodzież z Zespołu Szkół w Bieniewicach. Uczestnicy imprezy pokonali dystans 16 kilometrów – pieszo lub na rowerach. W trakcie leśnej wędrówki, podczas odpoczynku na polanie mieli okazję również poznać zasady zachowania na leśnym szlaku w Parku Narodowym, o których interesująco opowiadał leśniczy, pan Wojciech Nikonowicz. Pracownicy Parku w trakcie wędrówki prowadzili całą grupę dbając o to, aby nikt nie zgubił się w leśnej gęstwinie.

            Po powrocie z wyprawy, o godzinie 14:00 rozpoczęła się część oficjalna imprezy. Swoją obecnością zaszczycili ją: pani Halina Lipke – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, pan Jan Żychliński – Starosta Warszawski Zachodni, Paweł Białecki – Wicestarosta Warszawski Zachodni, Jerzy Wójcik – Przewodniczący Rady Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Jolanta Stępniak – członek zarządu w Powiecie Warszawskim Zachodnim, Grażyna Staniszewska, Agnieszka Wójcik, Iwona Cichocka z PCPR w powiecie warszawskim zachodnim, Marek Deles – przedstawiciel Kampinoskiego Parku Narodowego, Andrzej Cieślak – Wójt Gminy Leszno, Zenon Reszka – Burmistrz Błonia, Alicja Napurka – Kierownik OPS w Starych Babicach, Bożena Wronikowska – Kierownik OPS w Ożarowie Mazowieckim, Mirosława Dziadkiewicz – Kierownik OPS w Lesznie, Marek Parafiniuk – Dyrektor Zespołu Szkół w Bieniewicach, Adam Klecha – Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Lesznie, Krystyna Ziubińska – Dyrektor Gminnej Świetlicy w Lesznie, Stanisława Rzymka – Dyrektor Gminnej Świetlicy w Łubcu, przedstawiciele Stowarzyszenia KRES, komendant Dariusz Kruziewicz z Komisariatu Policji w Lesznie.

            Nad przebiegiem imprezy czuwali opiekunowie medyczni, wolontariusze i terapeuci, a oprawę muzyczną zapewnił zespół Mandes-Band.

            Wszyscy uczestnicy Rajdu otrzymali pamiątkowe statuetki i podziękowania wykonane w ramach zajęć przez uczestników ŚDS w Łubcu. Miłym akcentem było ufundowanie przez Wójta Gminy Leszno dwóch rowerów, które już w dniu Rajdu rozpoczęły swą służbę podopiecznym placówek. Na koniec części oficjalnej podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Łubcu zaprezentowali program artystyczny pt. „Wycieczka po Europie”. Przedstawienie wywołało wiele pozytywnych emocji i wzbudziło uśmiech na twarzach gości.

            Po obiedzie rozpoczęła się zabawa taneczna, która potrwała do późnych godzin popołudniowych.

            Organizacja Rajdu możliwa była dzięki pomocy sponsorów i partnerów. Byli wśród nich: Gmina Ożarów Mazowiecki, Gmina Leszno, Gmina Błonie, Kampinoski Park Narodowy, Zespół Szkół w Bieniewicach, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Powiecie Warszawskim Zachodnim, Stowarzyszenie BORIS, Dom Pomocy Społecznej w Bramkach, Dom Pomocy Społecznej w Czubinie, Krajowe Stowarzyszenie „Przyłącz Się Do Nas”, firma „Chłodnia Mazowsze”, Bank Żywności SOS, Firma Bittner, Cukiernia Lukrecja, Piekarnia Baj, Bakoma Sp. z o.o. Za życzliwość, wsparcie i zrozumienie misji Środowiskowego Domu Pomocy w Łubcu dziękowali im organizatorzy i uczestnicy Rajdu.

            Z roku na rok Rajd Rowerowy i Pieszy Szlakami Puszczy Kampinoskiej przyciąga coraz więcej uczestników. Dziś, gdy VIII Rajd jest już za nami, czekamy na kolejny – do zobaczenia za rok w Łubcu!

 

Galeria zdjęć z wydarzenia

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010