„Polska moja Ojczyzna” – konkurs plastyczny

ostatnia zmiana: 26.11.2018
 

W listopadzie, z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zaprosiliśmy dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 1 w Lesznie im. „Leśnych Skrzatów” oraz ich rodziców do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem: „Polska moja Ojczyzna”. Celem konkursu było rozwijanie poczucia przynależności narodowej, utrwalenie symboli narodowych, a także kształcenie umiejętności wyrażania przeżyć estetycznych oraz wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną poprzez wspólne działanie plastyczne. Patronat nad przebiegiem konkursu sprawował Dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 1 w Lesznie im. „Leśnych Skrzatów” Pani Małgorzata Superek, zaś organizatorami konkursu były nauczycielki: Brygida Woźniak oraz Małgorzata Krakowiak. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 14 listopada 2018 r. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, zaś zwieńczeniem uroczystości było pamiątkowe zdjęcie. Prace plastyczne wszystkich uczestników konkursu zostały wyeksponowane na wystawie w Publicznym Przedszkolu Nr 1 w Lesznie  oraz zaprezentowane w Gminnym Ośrodku Kultury w Lesznie. Bardzo cieszymy się, że w 100-letnią rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, nasi wychowankowie oraz ich rodzice tak licznie odpowiedzieli na propozycję udziału w konkursie. Jest to dla nas ważne i krzepiące, gdyż utwierdza nas w przekonaniu, że nasze  przedszkolaki znają symbole narodowe, a także od najmłodszych lat kształtują pozytywne postawy i rozwijają uczucia patriotyczne.

Małgorzata Krakowiak, Brygida Woźniak

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010