Odjazdowy bibliotekarz 2017

ostatnia zmiana: 08.06.2017
 

Odjazdowy bibliotekarz 2017 „Czytam więc jeżdżę”
- przez Zamczysko do Karpinka

W sobotę 3 czerwca  po raz drugi odbył się rajd rowerowy miłośników sportu  i książki w ramach ogólnopolskiej akcji Odjazdowy Bibliotekarz zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Leszno, Bibliotekę Gimnazjum i Zespół Sportowo-Rekreacyjny z udziałem Świetlic Gminnych w Czarnowie, Łubcu i Zaborowie. Każdy zgłoszony wcześniej uczestnik dostał okolicznościową, pomarańczową koszulkę, długopis, opaskę odblaskową,  szprychówkę oraz drobny posiłek na drogę. Ze specjalnie przygotowanego stolika
z książkami można było sobie wybrać dowolny tytuł – gratis.

Od seniorów po maluchy – 55 uczestników ruszyło spod Biblioteki Publicznej przez Puszczę w stronę Zamczyska. Dojechawszy na miejsce usiedliśmy w kręgu i wysłuchaliśmy tajemniczej historii tego urokliwego miejsca. Dzieci słuchały  bajki „O wężowej wdzięczności” ze zbioru baśni polskich „U złotego źródła”, polskiej legendy „O Kniaziu Popielu” oraz fragmentów mitów słowiańskich ze zbioru „Drzewo”. Wyboru literatury, jak
i prezentacji utworów dokonały Mirka Dymek, Mariola Łukasik i Ewa Skórska. Nad wszystkim czuwała Bożena Sulik - Dyrektor Biblioteki Publicznej w Lesznie. Posileni duchowo ruszyliśmy na ognisko do Karpinka, gdzie odbywał się Gminny Dzień Dziecka
i czekały na nas już przygotowane kiełbaski. Po posiłku rozstrzygnęliśmy konkurs wiedzy zdobytej na Zamczysku i trójce zwycięzców wręczyliśmy nagrody ufundowane przez Zespół Sportowo-Rekreacyjny w Lesznie.

Serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy Leszno – Pana Andrzeja Cieślaka za pomoc w organizacji oraz ufundowanie koszulek, dla Pani Katarzyny Lipiec-Hałdaś za opiekę medyczną w czasie rajdu oraz dla Panów Marcina Brzozowskiego i Dariusza Jezdychowicza za pełnienie roli przewodników.

Wszystkim uczestnikom i wolontariuszom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!

Organizatorzy

Bożena Sulik, Ewa Skórska i Edyta Przybysławska

 

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010