Obchody Święta Narodowego 3 Maja w kościele w Zaborowie

ostatnia zmiana: 04.05.2016
 

Uroczystość religijno-patriotyczna w Zaborowie

3 Maja w kościele w Zaborowie o godz. 9.00 odprawiono uroczystą, patriotyczną Mszę Świętą, przewodniczył jej ks. prałat Konstanty Kordowski- proboszcz Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

We wtorkowy poranek kościół był wypełniony po brzegi. Stawiły się Poczty Sztandarowe wszystkich pięciu jednostek OSP z gminy Leszno, wraz z licznymi reprezentacjami straży. Obecny był również Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół Publicznych z Zaborowa. Wśród wiernych nie zabrakło przedstawicieli samorządu gminy Leszno, we Mszy Św. uczestniczyli m.in.: Zastępca Wójta Gminy Grzegorz Banaszkiewicz, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Ewa Latoszek i radna – Marianna Jolanta Malarowska.

Tego dnia wiernych w zaborowskiej świątyni zgromadziło kilka okoliczności: Święto Matki Bożej Królowej Polski, wigilia dnia Św. Floriana patrona strażaków, 225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a także 1050 rocznica chrztu Polski i obchody Roku Miłosierdzia. Ks. Kordowski wymienił wszystkie te rocznice i przypomniał słowa naszego Świętego Papieża  Jana Pawła II: podejmijcie to dziedzictwo, któremu na imię Polska. Ks. Proboszcz podczas kazania wspomniał wiele istotnych wydarzeń z trudnej i bolesnej historii Polski. Stwierdził jednak, że zawsze z historycznych opresji wychodziliśmy zwycięsko. Przypomniał także postać ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego, który jako jeden z pierwszych zaczął budzić nadzieję w narodzie. Różne tragiczne okoliczności zawsze jednoczyły Polaków (śmierć Papieża, tragedia Smoleńska) jednak po pewnym czasie zawsze znajdował się ktoś, komu zależało na tym, aby zniszczyć to co piękne i wspaniałe w naszym narodzie. Co nam zostaje, jeśli nie zawierzyć Bogu? Maryjo Królowo Polski – módl się za nami – powiedział na zakończenie ks. Kordowski.                                                  

Tekst i fot. MŁ


 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010