90-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łubcu

ostatnia zmiana: 17.10.2016
 

8 października odbyły się obchody 90. rocznicy funkcjonowania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Łubcu. W trakcie uroczystości dokonano otwarcia zmodernizowanej i rozbudowanej siedziby OSP.

Obchody zainicjowała msza święta polowa, której przewodzili ks. prałat Tadeusz Jaworski – Kapelan Strażaków w Powiecie Warszawskim Zachodnim oraz ks. Piotr Laskowski Proboszcz Parafii Leszno. Druga część uroczystości rozpoczęła się od apelu, którego dowódca kpt. Państwowej Straży Pożarnej Michał Prochenko złożył meldunek o gotowości Prezesowi Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w naszym powiecie dh Andrzejowi Wasilewskiemu.

Prezes OSP Łubiec Jan Sandomierski powitał gości, wśród których obecni byli: przedstawiciel Marszałka Województwa Mazowieckiego – Kazimierz Porębski (Zastępca Dyrektora w Departamencie Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich), Wicedyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego Janusz Jeziorski, Starosta Warszawski Zachodni Jan Żychliński, Radna Powiatu Warszawskiego Zachodniego Dorota Górecka, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP mł. bryg. Mariusz Tymoszewicz, Wójt Gminy Leszno Andrzej Cieślak, Zastępca Wójta Grzegorz Banaszkiewicz, Skarbnik Gminy Leszno Urszula Jeziorska, Przewodniczący Rady Gminy Leszno Lesław Kuczyński z Radnymi, Dyrektor Świetlicy w Łubcu Stanisława Rzymka oraz mieszkańcy Łubca i okolicznych miejscowości. Następnie Dh Damian Gołębiewski przedstawił zarys historii jednostki.

Oficjalnego otwarcia obiektu poprzez przecięcie wstęgi dokonali przedstawiciel Marszałka Województwa Mazowieckiego Kazimierz Porębski, Wiceprezes Wojewódzkiego Zarządu ZOSP RP dh Andrzej Wasilewski, Starosta Warszawski Zachodni Jan Żychliński oraz Wójt Gminy Leszno Andrzej Cieślak. Budynek stanowi siedzibę OSP oraz Świetlicy w Łubcu. 

Podczas uroczystości jednostka OSP Łubiec została wyróżniona Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia” nadanym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego. Zasłużonym strażakom wręczono odznaczenia: odznaką za 55 lat służby w OSP Łubiec uhonorowany został dh Tadeusz Sandomierski, a za 50 lat służby – dh Leszek Żebrowski (dawny naczelnik OSP). Kilku druhów otrzymało także srebrne i złote medale za zasługi dla OSP. Wręczono również Złote Odznaki Kapituły Stowarzyszenia Konfraterni Mazowieckiej Św. Floriana Mazovia. Wyróżnienie to otrzymali: Wójt Gminy Leszno Andrzej Cieślak, Prezes OSP Łubiec Jan Sandomierski, dh Tadeusz Sandomierski,  dh Leszek Żebrowski i dh Jarosław Gołębiewski.

Pod koniec uroczystości goście złożyli dla jednostki cegiełki z okazji jubileuszu. Obchody prowadził Piotr Kłos. 

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010